شیخ خلیل افرا توافق عادی‌سازی روابط با اسرائیل را محکوم کرد
شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت توافق عادی سازی روابط امارات و تل‌آویو را اقدامی خطا و حماقتی تاریخی توصیف کرد.

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در گفتگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل استان بوشهر با محکومیت شدید توافق عادی سازی روابط امارات و تل آویو، این اقدام را خطا، حماقتی تاریخی توصیف و گفت: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِیَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ.

اقدام امارات و توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم غاصب و جنایتکار اسرائیل خیانت به ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف است. بی‌شک این توافق برای رژیم صهیونیستی هیچ ثمر و منفعتی دربر نخواهد داشت و هوشیاری و پاسخ به‌هنگام و محکم مسلمانان این توطئه و نقشه فریبکارانه را بی‌اثر خواهد کرد.

امام جمعه موقت اهل سنت کنگان با اشاره به این نکته که توافق امارات با اسرائیل برای ترامپ خدمت انتخاباتی و سیاسی است، افزود: آنها با این مواضع فریبکارانه این مسئله را تقویت می‌کنند که منطقه در حال صلح با اسرائیل است در حالی که این طرح همراهی ملت‌های مسلمان را هرگز در پی نخواهد داشت.

رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استتن بوشهر تصریح کرد: آزادی مسجدالاقصی از چنگ اشغالگران برای همه امت جهان اسلام واجب است.

وی گفت: رسانه‌های معاند ایران را خطری بزرگ معرفی می‌کنند، در حالی که خطر بزرگ اسرائیل است ایران کشور قدرتنمد اسلامی تنها کشوری است که از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کند.

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت در پاسخ به این سؤال احتمال پشیمانی امارات چقدر جدی است، گفت: امارات آهسته و آرام در صدد برقراری روابط است اما با پاسخ و واکنش جدی مسلمانان منطقه حتما این کشور را پشیمان خواهد کرد و نسبت به این صلح تجدید نظر می‌کند.

 

 

فهرست