توافق امارات و اسرائیل را مایه ننگ تاریخ اسلام و تاریخ بشریت است
شیخ یوسف رباعی امام جمعه موقت اهل سنت بندو با انتشار پیامی توافق امارات و اسرائیل را مایه ننگ تاریخ اسلامی و تاريخ بشريت خواند.

شیخ یوسف رباعی امام جمعه موقت اهل سنت بندو با انتشار پیامی توافق امارات و اسرائیل را مایه ننگ تاریخ اسلام و تاریخ بشریت خواند.

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِیَاءَ ۘبَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ.

در ادبیات عامیانه میان عرب ها یک ضرب المثل وجود دارد که می گویند؛ وقتی گُربه و موش با هم به توافق برسند، دکان بقال را خراب شده حساب کن.

این رابطه استراتیژیک که مبنایش را وحشی گری، جولان هژمونی استعمار بر سرزمین های اسلامی و مانور های سلطه‌طلبانه رژیم اشغالگر صهیونیستی و استکبار آمریکا شکل می‌دهد، نقطه‌ای عطف و شرم‌آور در تاریخ امارات متحده عربی به عنوان یک کشور عربی و اسلامی پنداشته می‌شود.

امارات متحده عربی به حیث جغرافیایی، تجارت بین‌المللی و محلی برای تولید و بازتولید ارتباطات استراتیژیک در عرصه ی مبادلات تجاری میان کشورهای جهان از جمله ایالات متحده آمریکا و رژیم اسرائیل، می‌توانست فشارهای لازم سیاسی و اقتصادی بالایی بر رژیم اسرائیل وارد کند تا دست از شهرک‌سازی و اشغال‌گری در خاک فلسطین بردارد، اما متاسفانه این کشور با عبور از مرزهای قرمز اسلامی مبنا را بر روابط دیپلماتیک و همکاری با اشغالگران ظالم قرار داده است.

اینجانب و همه مسلمانان و هر آزاده‌ای، رابطه استراتیژیک امارات متحده عربی که به معنی صحه گذاشتن بر تمام اعمال ضد بشری رژیم اشغالگر صهیونیستی در فلسطین و اقصی نقاط جهان اسلام است را به شدت محکوم می کنیم و آن را مایه ننگ تاریخ اسلامی و تاریخ بشریت می‌دانیم.

بنده این رابطه را  اساس اشغال و وبای تازه و نوین در جهان اسلام قلمداد می‌کنم و هشدار می‌دهم، تداوم چنین جنایتی دنیای اسلام را به فاجعه‌ای خطرناک و تراژدی دیگر مواجه می‌سازد.

اینجانب، از همه کشورهای جهان اسلام تقاضا دارم، فصل روابط تازه میان اسرائیل اشغالگر و امارات متحده عربی را به چشم حقارت بنگارند و از میراث اشغال‌زایی تحت عنوان روابط دیپلماتیک و همکاری‌های سیاسی میان رژیم اسرائیل و امارات متحده عربی جلوگیری کنند، تا فریضه دفاع از مقدسات و تمامیت اراضی کشورهای اسلامی را ادا کرده باشند.

امام جمعه موقت روستای بندو

یوسف رباعی

فهرست