شناسه خبر: 977

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=977

ایجاد روابط با اسرائیل خیانت بزرگ تاریخ است
شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر درپی توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل با انتشار پیامی این توافق را خیانت بزرگ تاریخ دانست و محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت بوشهر درپی توافق عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل با انتشار پیامی این توافق را خیانت بزرگ تاریخ دانست و محکوم کرد.

متن پیام بدین شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِیَاءَ ۘ بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ ۚ وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ

متاسفانه با اعلام عادی‌سازی مناسبات و روابط میان کشور امارات متحده عربی و رژیم غاصب اسرائیل در چند روز گذشته که بازتاب گسترده‌ای در سطح منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به همراه داشته است، احساسات امت اسلام نسبت به قضیه فلسطین و مسجد الاقصی را به شدت جریحه‌دار نمود.

قبول کردن عادی‌سازیهای مناسبات و ایجاد روابط با رژیم جنایتکار اسرائیل، بی‌توجهی به معتقدات امت اسلام و اهانت به مسجد‌الاقصی قبله اول مسلمانان و ملت مظلوم فلسطین است.

چگونه ممکن است رژیمی که دستان شرورش به خون مسلمانان و فلسطینیان مظلوم آغشته شده و هر مسلمانی خواهان نابودی واضمحلال آن است، عادی‌سازی روابط با این غده سرطانی را قبول کند و به خست و خواری تن دهد؟!

اسرائیل تا زمانی که یک رژیم اشغالگر است، هرگز نمیتواند مورد اعتماد باشد و ایجاد روابط با این دولت نامشروع خیانت بزرگ تاریخ است.

خوشبختانه جز کشورهای بسیار معدودی در منطقه از صلح امارات با اسرائیل استقبال نکردند.

فلسطین و بیت المقدس همواره چشم انتظار نصرت و یار‌ی‌گری حکومت‌های متعهد، امانتدار، مقاوم و حامل پرچم آزاد سازی قدس شریف از چنگال اسرائیل غاصب و امریکای جنایتکار است.

اسماعیل بازدار

امام جمعه اهل سنت بوشهر

فهرست