بیانیه هیئت افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر به مناسبت عید قربان
با فرارسیدن عید سعید قربان هیئت افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر با انتشار پیامی ضمن تبریک این روز بزرگ نکات و توصیه‌هایی را به مردم و مومنین متذکر و یادآور شدند.

با فرارسیدن عید سعید قربان هیئت افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر با انتشار پیامی ضمن تبریک این روز بزرگ نکات و توصیه‌هایی را به مردم و مومنین متذکر و یادآور شدند.
متن پیام بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله والصلاه والسلام علی رسوله الامین و علی صحبه اجمعین
اما بعد قال الله تعالی: قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِکَ فَلْیَفْرَحُوا هُوَ خَیْرٌ مِمَّا یَجْمَعُونَ.
قابل توجه مسلمانان و مومنان عزیز و بزرگوار اهل سنت استان بوشهر همانطور که مستحضرید در ایام و فضای بسیار معنوی و ایمانی به سر می بریم یک طرف قلبی که مشتاق بیت الله الحرام است و از طرفی دیگر قلبی خاضع و خاشع که خالصانه دعا می‌کند تا خداوند متعال این بلا و بیماری که بشریت در سراسر جهان به ویژه امت اسلامی را محزون و اندوهناک نموده است را رفع نماید و بار دیگر شادی و نشاط واقعی به زندگی همگان برگردد.
سروران و بزرگواران! با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و خطرناک بودن آن هرگونه تجمع چه مذهبی و اجتماعی تبعات سختی را ممکن است به دنبال داشته باشد. لذا هیئت افتا و شورای روحانیون اهل سنت استان بوشهر اعلام می‌کند همان گونه که نمازهای جمعه، جماعت، تراویح، عید سعید فطر و غیره برگزار نشد؛ جهت حفظ سلامتی مردم و مطابق توصیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و در راستای رعایت فاصله‌های اجتماعی و پروتکل‌ها بهدشتی نماز عید سعید قربان برگزار نمی‌گردد.
هیئت افتا و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر همچنین ضمن توصیه و سفارش به تقوا و آرزوی قبولی طاعات و عبادت و قربانی‌های مومنان، دعا و نیایش و فروتنی در برابر پروردگار هستی را بیش از پیش داشته باشیم و همراه با قربانی کردن و به‌جا آوردن صله‌رحم، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیریم و همچنین زمان روز عید سعید قربان همان روزی است که دفتر مقام معظم رهبری اعلام می نماید.
خلیل افرا
هیئت افتاء و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر
محمد جمالی
رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر

فهرست