شناسه خبر: 751

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=751

معرفی کتاب حکومت داری عمر بن عبدالعزیز
کتاب حکومت‌داری عمربن عبدالعزیز به قلم نویسنده جوان خطه جنوب محمد ایزدپناه توسط توسط انتشارات ایلاف منتشر شد.

کتاب حکومت‌داری عمربن عبدالعزیز به قلم نویسنده جوان خطه جنوب محمد ایزدپناه توسط انتشارات ایلاف منتشر شد.
در این کتاب آمده است؛
عمر بن عبدالعزیز هشتمین خلیفه اموی است. بعضی از مورخین بخاطر سیره پاک و عدالت او در حکومت‌داری او را خامس خلفاءالراشدین دانسته‌اند.
او با در دست گرفتن زمام امور مسلمین نقطه‌ی عطفی در تاریخ اسلام ایجاد کرد. او تلاش گسترده‌ای برای حل بحران‌ها و دگرگون‌سازی نظام سنتی و حکومت‌داری بنی‌امیه و میراندن بدعت‌های اسلافش بکار برد.
شیوه حکومت‌داری او با روش خلفای راشیدن بخصوص عمر‌بن‌خطاب و علی‌بن‌ابی‌طالب شباهت داشت. او سعی کرد با حکومت‌داری خاص خود که مورد قبول اکثریت واقع شده بود دست به اصلاحات سیاسی اجتماعی اقتصادی و… در دستگاه حکومت بزند. همچنین بحران‌های ناشی از مخالفان امویان را با درایت و گذشت و دل‌جویی حل کند.
این کتاب که تحت عنوان حکومت داری عمر‌بن عبدالعزیز به چاپ رسیده است؛ اثر نویسنده جوان محمد ایزدپناه پژوهشگر تاریخ اسلام از بندر پرک می‌باشد.
نویسنده در این اثر با استفاده از منابع تاریخ اسلام سعی کرده سیره و حیات سیاسی اجتماعی و حکومت داری عمر‌بن‌عبدالعزیز را مورد بررسی قرار دهد و این شخصیت بارز تاریخ اسلام را به خواننده معرفی کند…
علاقمندان برای تهیه کتاب میتوانند به کتابفروشی حیدری واقع در سیتی سنتر شهرستان کنگان و نوشت افزار روبروی مسجد جامع بندر پرک مراجعه کنند…

فهرست