شناسه خبر: 614

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=614

امام جمعه اهل سنت گوده؛
اساس منهج و سیره امام ایمان و تقوا بود
شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) را تسلیت گفت.

شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده سالروز ارتحال رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) را تسلیت گفت.
وی بیان داشت: سالروز رحلت جان‌گداز بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (رحمت‌الله تعالی علیه) به محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران اسلامی تسلیت و همچنین قیام خونین ۱۵ خرداد را گرامی می‌داریم.
بازدار عنوان کرد: اگر بخواهیم زندگی و منهج حضرت امام را بررسی کنیم بر هیچ‌کسی پوشیده نیست که زندگی ایشان سراسر معنویت و ایمان و تقوا بود. حضرت امام اسلام و قرآن و معنویت را احیا و همواره مسلمانان را به دشمن‌شناسی و وحدت و دوری از تفرقه دعوت کردند.
وی بابیان اینکه امام راحل نسبت به دشمنی با دشمنان اسلام و دوستی با دوستان اسلام تأکید داشته‌اند افزود: دشمنی با آمریکا و صهیونیست سرفصل برنامه‌های سیاسی و عقیدتی حضرت امام (رحمت‌الله تعالی علیه) بود و همیشه بر این سفارش کردند که در مقابل دشمنان نباید کوتاه آمد.
امام‌جمعه اهل سنت گوده خاطرنشان کرد: امام از ملت مستضعف و مظلوم جهان و اقصی‌نقاط عالم حمایت کردند و به‌خصوص مردم مظلوم فلسطین مورد توجه خاص ایشان بود.
وی عدالت‌خواهی را از دغدغه‌های خاص حضرت امام عنوان کرد و گفت: وصیت حضرت امام را باید مطالعه کنیم و در زندگی  و جامعه خود پیاده کنیم. زمانی موفق و پیروز هستیم و زمانی می‌توانیم به‌عنوان یک کشور قدرتمند در برابر دشمنان خود بایستیم که به وصیت این بزرگ‌مرد عمل کنیم.
وی گفت: همان‌طور که ما می‌بینیم بعد از رحلت امام خمینی (رحمت‌الله علیه)، معظم رهبری این منهج و این راه را ادامه داده‌اند  و اکنون کشور بر قله عزت و اقتدار ایستاده است.
شیخ حسن بازدار تبعیت از امام خامنه‌ای (حفظه‌الله تعالی) را تبعیت از حضرت امام خمینی (رحمت‌الله علیه) دانست.
وی در ادامه به مسائل اخیر آمریکا پرداخت و گفت: در چند روز اخیر شاهد نژادپرستی آمریکا بوده‌ایم؛ آمریکا و اسرائیل کشورهایی هستند که پایه و اصول آن‌ها بر اساس نژاد‌پرستی بوده است؛ اسلام با نژادپرستی مبارزه می‌کند و از نژادپرستی متنفر است. بلال که از حبشه آمده و یا سلمان فارسی که از ایران آمده است همه در کنار همدیگر بدون هیچ برتربینی زندگی می‌کردند.
وی ضمن محکومیت اقدامات وحشیانه پلیس آمریکا و قتل شهروند سیاه‌پوست آمریکایی تصریح کرد: در کشوری زندگی می‌کنیم که شاهد هیچ‌گونه تبعیض و نژادپرستی نیستیم این یکی از نعمت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است؛ حضرت امام توانستند این فرهنگ را در جامعه ایرانی نهادینه کنند.

فهرست