شناسه خبر: 566

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=566

وعده خداوند پیروزی مسلمانان و جبهه حق است
شیخ ابراهیم صمدی امام‌جمعه اهل سنت سهمو شمالی با انتشار پیامی قدی را از آن مسلمین دانست و تنها راه رهایی و آزادی فلسطین را اتحاد و همبستگی عنوان کرد.

شیخ ابراهیم صمدی امام‌جمعه اهل سنت سهمو شمالی با انتشار پیامی قدی را از آن مسلمین دانست و تنها راه رهایی و آزادی فلسطین را اتحاد و همبستگی عنوان کرد.
متن پیام بدین شرح است؛
القدس لنا
بسم‌الله الرحمن الرحیم
(سبحان الذی أسرى بعبده لیلا من المسجد الحرام إلى المسجد الأقصى الذی بارکنا حوله لنریه من ایاتنا أنه هو السمیع البصیر).
قدس قبله‌گاه مسلمین است و اگر به تاریخ مراجعه کنیم درمی‌یابیم که دشمنی یهود با اسلام بر سر سرزمین فلسطین و بیت‌المقدس از قدیم‌الایام محل صراع بین حق و باطل بوده و خواهد ماند و آنها از ما راضی نمی‌شوند مگر اینکه ما تابع ملت و دین آنها شویم طبق گفته خداوند (و لن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم قل أن الهدی هدی الله و لئن اتبعت اهواءهم بعد الذی جاءک من العلم مالک من الله من ولی و لا نصیر) پس باید با هم متحد شویم و دست در دست همدیگر دهیم تا اینکه بر آنها غلبه کنیم و دوباره سرزمین اشغالی فلسطین را آزاد کنیم همان‌طوری که بزرگان قبل از ما این کار را انجام دادند.
در سال ۶۳۸ میلادی حضرت عمر بن الخطاب “رضی‌الله‌عنه” قدس را آزاد کرد تا اینکه در سال ۱۰۹۹ میلادی دوباره الصلیبیون آن را مجدداً اشغال کردند و در سال ۱۱۸۹ میلادی  صلاح‌الدین الایوبی دوباره قدس را آزاد کرد. بعد از وفات صلاح‌الدین الایوبی مجدداً الصلیبیون قدس را اشغال کردند و در سال ۱۲۴۴ میلادی نجم‌الدین ایوب توانست دوباره قدس را آزاد کند بعد از آن الممالیک و عثمانی‌ها حکومت کردند تا اینکه در سال ۱۹۴۸ میلادی دوباره یهود مجدداً قدس را اشغال کردند تا به امروز.
لیکن در پایان پیروزی از آن مسلمان‌ها خواهد بود طبق وعده خداوند (و قضینا إلی بنی إسرائیل فی الکتاب لتفسدن فی الأرض مرتین و لتعلن علوا کبیرا فإذا جاء وعد أولهما بعثنا علیکم عبادا لنا أولی بأس شدید فجاسوا خلال الدیار و کان وعدا مفعولا ثم رددنا لکم الکره علیهم و امددناکم بأموال و بنین و جعلناکم أکثر نفیرا).
ابراهیم صمدی
امام جمعه اهل سنت روستای سهمو شمالی

فهرست