شناسه خبر: 4159

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=4159

قیام امام حسین(ع)؛ الگوی حادثه ۱۷ شهریور
مردم در حادثه 17 شهریور که عنوان سرآغاز تشکیل نظام اسلامی بوده است؛ قیام نمودند و در مقابل نظام طاغوت از جان و خون خود به فرمان امام راحل(ره) گذشتند و جان های خود را در راه اسلام فدا نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به نقل از تقریب، شیخ خلیل افرا رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور اظهار داشت: هر انقلاب و حرکتی نیاز به جان نثاری و جان فشانی دارد؛ تمام قیام ها با مبنای دفاع از اسلام با جان نثاری و جان فدایی بوده است.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: ما می توانیم حرکت سیدنا حسین علیه السلام را در قیام برای دفاع و احیای ارزش های اسلام به وضوح مشاهده کنیم؛ قیام ایشان الگویی برای تمام آزادگان جهان است و ۱۷ شهریور نیز با این الگوپذیری صورت پذیرفت.
وی ادامه داد: مردم در حادثه ۱۷ شهریور که عنوان سرآغاز تشکیل نظام اسلامی بوده است، قیام نمودند و در مقابل نظام طاغوت از جان و خون خود به فرمان امام راحل(ره) گذشتند و جان های خود را در راه اسلام فدا نمودند.
امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: این شهادت ها و خون دادن ها، این انقلاب را آبیاری نمود و امروزه عزت و استقلال را به این نظام هدیه بخشید؛ امیدواریم خداوند متعال ارواح طیبه این شهدا را به ارواح طیبیه شهدای بدر ، احد و کربلا ملحق گرداند.
وی در پایان تأکید کرد: در واقع ارتباط عمیقی میان این حرکت ها وجود دارد زیرا که تمام انقلاب ها و قیام های بزرگی نظیر کربلا الگویی عظیم برای پیروان اسلام است و امام راحل(ره) نیز از حادثه عاشورا و حوادث در صدر اسلام الهام گرفته بودند.

فهرست