شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف:
خدمات زیادی از طرف دبیرخانه شورای برنامه ریزی و دفاتر نمایندگی به اهل سنت ارائه شده است
نکته جالب این است که سرانه دسترسی اهل سنت به مساجد و اماکن مذهبی در کشور جمهوری اسلامی ایران به گواهی آمارها، بیشتر و گاهی دو برابر دسترسی سایرین به اماکن مذهبی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف، به تشریح خدمات شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور و دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر پرداخت و گفت: در طول این چند سال خدمات زیادی از طرف دبیرخانه شورای برنامه ریزی و دفتر نمایندگی استان بوشهر به اهل سنت شد. الحمدالله ده ها هزار طلبه و روحانی اهل سنت اعم از برادر و خواهر در حال فعالیت های علمی، پژوهشی و تبلیغی هستند.
وی افزود: شمار قابل توجهی از علمای شاخص اهل سنت در جایگاه امامت جمعه، جماعت و قضاوت در شورای حل اختلاف، مدیریت فرهنگی و آموزشی، در حال خدمت رسانی به جامعه نظام اسلامی و مردم شریف هستند. نکته جالب این است که سرانه دسترسی اهل سنت به مساجد و اماکن مذهبی در کشور جمهوری اسلامی ایران به گواهی آمارها، بیشتر و گاهی دو برابر دسترسی سایرین به اماکن مذهبی است. این مهم بیانگر ظرفیت عظیم نظام اسلامی در نهادینه سازی تقریب عملی در جامعه است و شورای برنامه ریزی در امور اهل سنت بسیار خدمت کرد و جای سپاس از خداوند منان و بندگانی که با نیت پاک و اخلاص تلاش می‌کنند و همچنین زحمات دبیرخانه تقدیر نمایم. خداوند طول عمر با عزت و سلامتی به مقام معظم رهبری عنایت فرماید.
شیخ حسین افروز خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از ۱۲ هزار امام جماعت و مبلغ، بیش از ۳۰۰۰ امام جمعه، بیش از دو هزار مدرسه علوم دینی، قریب به ۱۰ هزار طلبه برادر و خواهر، قریب به ۲۰۰ نفر عضو شورای روحانیت و افتای اهل سنت در کشور تحت پوشش شورای برنامه‌ریزی هستند. حدود ۲۰ هزار نفر از طلاب و روحانیون و ۱۰ هزار نفر از خانواده های شریف طلاب و روحانیون اهل سنت از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و بیمه درمانی، بیمه تکمیلی و مستمری برخوردارند.
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف در پایان گفت: همه اینها از برکت و لطف خداوند و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و باید قدردان باشیم. الحمدلله دبیرخانه شورای برنامه ریزی خدمات بسیار ارزنده ای به اهل سنت نموده است. در پایان از خدمات رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی کشور و دفتر امور اهل سنت استان بوشهر تقدیر و تشکر می نمایم.
فهرست