رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر:
حادثه ی کربلا از وقایع بزرگ تاریخ اسلام است/ امام حسین(ع) برای تحقق آرمان والای الهی قیام کرد
حضرت حسین(ع) برای تحقق آرمان والای الهی با عشق و ایمان با کمال شجاعت قدم برمی‌دارد و در نهایت باشهادت وجود باارزش خویش به همگان درس آزادگی و عزت می آموزد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام حسین علیه السلام و یاران گرامی اش در روز عاشورا، بیان کرد: حادثه ی کربلا از وقایع بزرگ تاریخ اسلام است که مفاهیم والا مقام و پرارزش در بردارد؛ با گذشت چندین قرن و با فرارسیدن روز عاشورا خاطره ی اندوه بار شهادت مظلومانه حضرت حسین رضی الله عنه و یاران باوفایش در اذهان میلیون ها انسان مؤمن و آزاده تداعی می شود.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: موج عواطف و احساسات ایمانی در سینه هایشان به تلاطم می افتد و از این رو نباید داستان حادثه ی کربلا و شهادت حضرت حسین را مسأله ی ساده ای تصور کرد و به سادگی از آن گذشت.
وی ادامه داد: زیرا داستان کربلا نهضت فرزند رسول الله است که برای خدا قیام می کند و انسانیت را به نهضتی فرا می خواند که اساس آن آزادی، عدالت و شرافت است؛ او می‌خواهد مردم از ظلم و جور حاکمان زمان رهایی یابند و عدل و قسط و برادری و برابری در همه جا گسترش یابد.
امام جمعه موقت شهر کنگان در پایان تأکید کرد: ایشان برای تحقق آرمان والای الهی با عشق و ایمان با کمال شجاعت قدم برمی‌دارد و در نهایت باشهادت وجود باارزش خویش به همگان درس آزادگی و عزت می آموزد. لذا به جاست که این حرکت انقلابی و تاریخی که عزت، شهامت، شجاعت، عدالت و قسط و برابری به ما می آموزد را مورد مطالعه قرار دهیم.
فهرست