شیخ محمد کوزه گر امام جمعه روستای نخل غانم:
امام حسین(ع) تاریخ بشری را پر از حماسه و ایثار کرد و درس آزادگی و عزت به انسان ها آموخت
شجاعت امام حسین علیه السلام زبانزد عام و خاص بود. همه برای او احترام قائل بودند و در مقابل او تعظیم و تجلیل می کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ محمد کوزه گر امام جمعه روستای نخل غانم، در مصاحبه با خبرنگار دفتر پیرامون شأن و منزلت امام حسین علیه السلام به گفتگو پرداخت.
وی گفت: امام حسین(ع) تاریخ بشری را پر از حماسه و ایثار کرد و درس آزادگی و عزت به انسان ها آموخت. او با تقدیم خون خویش درکربلا درخت اسلام را آبیاری نمود و مسلمانان را بیدار ساخت. پرداختن به شخصیت والا و الهی آن رادمرد جهان اسلام و بررسی جنبه های گوناگون حیات آسمانی آن سپهر ایمان، شناختی درخور و مجالی فراتر می طلبد.
امام جمعه روستای نخل غانم اغزود: امام حسین علیه السلام ثمره پیوند حضرت علی و فاطمه دختر پیامبر عظیم الشأن علیه الصلاه والسلام بود. وی شش سال از دوران کودکی خود را در زمان جد بزرگوارش رسول الله(ص) سپری کرد و در مکتب جدش تربیت یافت. او بسیار فروتن، خاشع، بخشنده، باگذشت، مهربان و شجاع بود.
شیخ محمد کوزه گر خاطر نشان کرد: پیامبر زمانی که امام حسین و حسن علیهماالسلام هفت سال بیشتر نداشتند، فرمود: «اینها سرور جوانان بهشتند». همه او را به عظمت و بزرگی می شناختند. شجاعت او زبانزد عام و خاص بود. همه برای او احترام قائل بودند و در مقابل او تعظیم و تجلیل می کردند. روح حماسی در میدان های نبرد در خصلت های فردی و زمینه های تربیتی آن امام ریشه داشت. قیام کربلا از نخستین مراحل تا پایان آن، تجلی گاه شجاعت امام بود.
وی در پایان افزود: شهادت نوه ی پیامبر علیه السلام، امام حسین(ع) خدمت ملت شریف ایران و جامعه اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.

فهرست