شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
حادثه ی کربلا از وقایع بزرگ تاریخ اسلام است که مفاهیم والامقام و پرارزش در بردارد
نباید داستان حادثه ی کربلا و شهادت حضرت حسین را مسأله ی ساده ای تصور کرد و به سادگی از آن گذشت. زیرا داستان کربلا نهضت فرزند رسول الله است که برای خدا قیام می کند و انسانیت را به نهضتی فرا می خواند که اساس آن آزادی و عدالت و شرافت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، در مصاحبه با خبرنگار دفتر پیرامون شأن و منزلت امام حسین علیه السلام به گفتگو پرداخت.
وی گفت: حادثه ی کربلا از وقایع بزرگ تاریخ اسلام است که مفاهیم والامقام و پرارزش در بردارد. با گذشت چندین قرن با فرارسیدن روز عاشورا خاطره ی اندوه بار شهادت مظلومانه حضرت حسین رضی الله عنه و یاران باوفایش در اذهان میلیون ها انسان مؤمن وآزاده تداعی می شود و موج عواطف و احساسات ایمانی در سینه هایشان به تلاطم می افتد.
شیخ خلیل افرا ادامه داد: از این رو نباید داستان حادثه ی کربلا و شهادت حضرت حسین را مسأله ی ساده ای تصور کرد و به سادگی از آن گذشت. زیرا داستان کربلا نهضت فرزند رسول الله است که برای خدا قیام می کند و انسانیت را به نهضتی فرا می خواند که اساس آن آزادی و عدالت و شرافت است.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان افزود: او می‌خواهد مردم از ظلم و جور حاکمان زمان رهایی یابند و عدل و قسط، برادری و برابری در همه جا گسترش یابد. برای تحقق این آرمان والای الهی با عشق و ایمان با کمال شجاعت قدم برمی‌دارد و در نهایت با شهادت وجود باارزش خویش به همگان درس آزادگی و عزت می آموزد. لذا به جاست که این حرکت انقلابی و تاریخی که عزت، شهامت، شجاعت، عدالت، قسط و برابری به ما می آموزد را مورد مطالعه قرار دهیم.
فهرست