شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهر کنگان:
شاهد بیداری جمعی در جهت دعوت به تحکیم وحدت اسلامی در عالم هستیم
جهان اسلام به یک پویایی رسیده است؛ ملت ها بیدار شده و تجمعات مسلمانان در اقصی نقاط عالم نوعی پویش جمعی در جهت دعوت به تحکیم وحدت اسلامی ایجاد نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، و به نقل از حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهرستان کنگان در ارتباط با لزوم تحکیم وحدت امت اسلامی در مقابله با نقشه های تفرقه انگیز دشمنان اسلام، بیان کرد: اکنون جهان اسلام به یک پویایی رسیده است؛ ملت ها بیدار شده و تجمعات مسلمانان در اقصی نقاط عالم نوعی پویش جمعی در جهت دعوت به تحکیم وحدت اسلامی ایجاد نموده است.
وی افزود: علما و صاحبان علم و تفکر در جهان اسلام باید با توجه به سیره پیامبر اسلام که در صدر اسلام بر اساس اخلاق، صبر و بردباری و نیک خویی انجام گرفت، مسیر وحدت را هموارتر سازند.
شیخ محمد جمالی ادامه داد: اخلاق و رویه وحدت آفرین دارای ابعاد گوناگونی می باشد. مجامع و نهادهای تقریبی در سطح بین الملل اقدامات مناسب و مفیدی را انجام داده اند اما کفایت نمی کند. زیرا مقابله به مثل های دشمنان نیز ازدیاد پیدا کرده است.
امام جمعه اهل سنت کنگان عنوان کرد: شاهد آن هستیم در بسیاری از کشورهای اسلامی و حتی اروپایی و آمریکایی افراد بسیاری به دین مبین اسلام مشرف شده و موضع گیری های متناسب نسبت به شرایط حاضر جهان اسلام را اتخاذ می نمایند که نشان از بلوغ نسبی است.
وی در پایان تأکید کرد: علاج و پیشرفت و حفظ این موهبت الهی در عمل به آیه شریه “وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جمیعا ولاتفرقوا” قرار داده شده است. جهان اسلام باید به حبل الله چنگ زده و واحد و قوی در برابر عالمی که متحدانه در برابر سیره اسلام ایستادگی می کنند، مقاومت کرده و جهان را به صلح دعوت نماید.

فهرست