شناسه خبر: 4002

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=4002

شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
امام رضا(ع)، نماد تحکیم وحدت در ایران و جهان اسلام است
برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع در کنار یکدیگر با رفتار و زندگی حسنه و بهره گیری از سیره رسول خدا و خصوصا امام رضا(ع)، امورات خویش را پیش برده و در جهت تحکیم وحدت تلاش می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، و به نقل از حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، شیخ خلیل افرا رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر با اشاره به اصل کرامت و بزرگواری در سیره امام رضا(ع)، این خصیصه بزرگ را عامل مهمی برای تحکیم وحدت امت اسلامی دانست.
وی بیان نمود: امام رضا(ع) همچون دیگر ائمه اطهار به عنوان محور وحدت امت اسلامی می باشند؛ ایشان نه تنها به مذهبی خاص تعلق نداشته و ندارند بلکه مورد اتفاق و اشتراک تمام مذاهب اسلامی هستند.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، افزود: بسیاری از علما و پیروان اهل سنت در هنگام سفر به مشهد مقدس به زیارت ایشان شرفیاب می شوند که نشان از ارادت به این بزرگوار است.
شیخ افرا، ادامه داد: ایشان در بین اهل سنت دارای احترام و جایگاه ویژه ای هستند و از این جهت مورد اتفاق فریقین می باشند.
وی عنوان کرد: الحمدلله در کشور جمهوری اسلامی ایران، این برادری و اخوت را به وضوح مشاهده می کنیم. برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع در کنار یکدیگر با رفتار و زندگی حسنه و با بهره گیری از سیره رسول خدا و ائمه اطهار، امورات خویش را پیش برده و در جهت تحکیم وحدت تلاش می کنند.
رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر اظهار داشت: امام رضا(ع) خدمات ارزنده ای را به اسلام و مسلمین داشته اند؛ ایشان همانند پیامبر اسلام و دیگر بزرگان دین در راه اسلام و مسلمین گام نهادند و شاگردان بسیاری را تقدیم اسلام کردند.
امام جمعه موقت شهر کنگان در پایان تأکید کرد: ائمه اطهار و خاندان رسول خدا(ص) مورد توجه ویژگی اهل سنت و جهان اسلام می باشند؛ اهل سنت و امت اسلامی احترام و اهمیت خاصی را برای آن بزرگواران قائل هستند زیرا ایشان به تمام مذاهب اسلامی تعلق دارند.

فهرست