شیخ محمود خوشخبر مدرس مجتمع علوم دینی امام شافعی(ره) شهرستان کنگان:
شرکت پر شور آحاد ملت در انتخابات، نشان از شعور بالا و مسئولیت شناسی در این برهه حساس است
مسأله انتخابات، مسأله سپردن سرنوشت بخش عمده امکانات کشور به یک نفر و یک مجموعه است. سرنوشت مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روابط بین المللی و مسائل گوناگون دیگر تا حدود زیادی به این قضیه وابسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، با توجه به در پیش بودن مهم ترین آزمون، سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا، شیخ محمود خوشخبر مدرس مجتمع علوم دینی امام شافعی(ره) شهرستان کنگان، در آستانه روز تاریخی ۲۸ خردادماه، طی صدور بیانیه ای همگان را به حضور پرشور در انتخابات فراخواند.
متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
من رأی می دهم
الحمدلله و کفی والصلاه والسلام علی رسول الله و علی آله و صحبه و من والاه اما بعد
اینک که در انتخابات سر نوشت ساز کشور عزیزمان هستیم شایسته است به عنوان یک ایرانی، مسلمان و علاقمند به آینده کشور از حق برگزیدن رئیس جمهور ایران اسلامی، خود را بی نصیب نگردانیم. در این ارتباط دو مسئولیت مهم داریم.
در بدایت باید گفت که شرکت در انتخابات یک تکلیف و وظیفه ملی و دینی است (و امرهم شورا بینهم). لذا شرکت پر شور آحاد ملت نشان از شعور بالا و مسئولیت شناسی در این برهه حساس است. مسأله انتخابات، مسأله سپردن سرنوشت بخش عمده امکانات کشور به یک نفر و یک مجموعه است. سرنوشت مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی روابط بین المللی و مسائل گوناگون دیگر تا حدود زیادی به این قضیه وابسته است. ما قبول داریم که مشکلات هست، فقر هست؛ اما راه حل، ترک انتخابات و قهر کردن نیست، راه حل انتخاب شایسته و مطالبه گری از انتخاب شده و فرد مسئول است. لذا سزاوار است امت اسلام مسئولیت خود را فراموش نکند چرا که انسان در قبال دین و دنیایش مسئول است(کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته). این مسئولیت اول.
وظیفه دوم و اهم، گزینش خوب و آگاهانه، و فرد اصلح است. در شرع، رأی به مثابه شهادت و گواهی دادن است، وقتی به کسی رأی می دهید یعنی گواهی می دهید که این شخص از لحاظ تخصص و تعهد، اصلح است، شما مسئول کرادار خوب و بد شخص منتخب هستید. لذا باید آگاهانه و با احساس مسئولیت رأی داد. لذا سزاوار است با چشمانی باز، فردی انتخاب شود که علاوه بر ایمان و تعهد، در امور مملکت داری دانا و از دین و امانت، و معیشت و دنیای مردمان پاسبانی کند. رأی مردم را امانت بداند و به اعتماد مردم پاسخ صحیح بدهد .متخصص، صادق و متعهدی که منفعت خود را بر مصلحت کشور مقدم ندارد. مردم از لحاظ معیشت واقعا مشکل دارند باید مشکلات مردم را دید. اهل سنت همیشه در همه انتخابات شرکت کرده اند الان هم مثل همیشه شرکت می کنند. زیرا انتخابات را جز دین و تکلیف شرعی خود می دانند. انتظار اهل سنت از رییس جمهور آینده شان این است که وی خود را رییس همه اقوام و مذاهب بداند. نگاه دولت به مسائل قومی و مذهبی تأثیر بسزایی در وحدت و انسجام ملی دارد. بنابراین نگاه یکسان به اقوام و مذاهب و به‌کار‌گیری شایستگان آن ها یک ضرورت توسعه‌ای است.
من از مردم عزیز ایران از هر قومیت و مذهبی که هستند می‌خواهم که حتماً در انتخابات شرکت کنند و به هر نامزدی که فکر می‌کنند اصلح است و انتخابش به نفع ایران خواهد بود رأی بدهند. مردم قهر نکنند مشکلات را تحمل کنند و رهبری بزرگوار و سکانداران مملکت را تنها نگذارند و هم مشارکت حداکثری داشته باشند و هم مُنتَخَب آنان فرد حفیظ و علیم، امانتدار و متخصص و آگاه به مملکتداری باشد. امروز ملت ما بیش از هر زمانی به وحدت نیاز دارند، وحدت ملی یک ضرورت است باید دست به دست هم داد و میهن را آباد کرد. امید داریم و انتظار می رود رییس جمهور آحاد ملت پس از احراز این مسئولیت خطیر، وضیعیت سیاسی اجتماعی، اقتصادی مردم بزرگ ایران را سامان بخشند و با بهبودی اوضاع معیشتی و اجتماعی مایه خوشحالی و سرافرازی ملت بزرگ ایران شوند.

محمود خوش خبر
مدرس مجتمع دینی امام شافعی بندر کنگان

فهرست