شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
فوائد حضور در انتخابات، حفظ نظام و آرمان های انقلاب، وحدت، امنیت و تقویت وحدت است
حضور فعال و حداکثر در پای صندوق های رأی بر مردان، زنان و بانوان و همه اقشار و اصناف مختلف ملت ایران واجب و فرض است. انتخاب اصلح و آن کسی که شایسته تر است واجب، فرض و امانت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در وبینار نقش زنان در عرصه انتخابات، ضمن قرائت آیه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ» گفت: حضور فعال و حداکثری ملت شریف ایران پای صندوق های رأی و در عرصه انتخابات، یک تکلیف شرعی و واجب و فرض می باشد. در انتخابات انتخاب شخص اصلح و کسی که شایسته تر است یک امانت داری است. خدای متعال می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلى أَهلِها».
وی ادامه داد: حضور فعال و حداکثر در پای صندوق های رأی بر مردان، زنان و بانوان و همه اقشار و اصناف مختلف ملت ایران واجب و فرض است. انتخاب اصلح و آن کسی که شایسته تر است واجب، فرض و امانت است. چه کسی می تواند اصلح باشد و چه شرایطی باید داشته باشد؟
عضو شورای برنامه ریزی در ادامه به بیان شروط فرد اصلح پرداخت و بیان کرد: اولین شرط از نظر بنده، خط و مشی آن شخص، خط مقام معظم رهبری باشد. دومین شرط برای کسی که اصلح است این است که اجتماعی باشد و همه مردم و اقشار مختلف همیشه در مشکلاتشان به او مراجعه می‌کردند. سومین شرط از شرایط اصلح بودن، خدا ترسی، تقوا و پرهیزکاری است. خدای متعال می‌فرماید: «إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ». شرط بعدی این که دلسوز مردم، ضعفا، فقرا، تهیدستان و مساکین باشد. خدمتگزار واقعی به ملت شریف ایران به ویژه در حق ضعفا، مستمندان و فقرا باشد.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان افزود: نکته دیگری که خیلی مهم است و باید آن را در مد نظر قرار داد، «خیر الناس أنفعهم للناس»؛ بهترین مردم آن هایی هستند که نفع و فایده اش در حق مردم بیشتر است. از صفات مهم شخص اصلح و شایسته این است که دو شرط در او باشد. اول، «إِنَّ خَیْرَ مَنِ اسْتَأْجَرْتَ الْقَوِیُّ الْأَمِینُ»؛ یعنی قدرتمند و قوی باشد. دوم، اینکه امانت‌دار باشد. اگر قوی باشد و امانتدار نباشد هیچ نفع و فایده‌ای به ملت شریف ایران نمی رساند. همچنین اگر امانتدار باشد ولی ضعیف و قوی نیست باز هم هیچ نفع و فایده ای نمی رساند.
شیخ خلیل افرا در ادامه به بیان دلایل حضور در پای صندوق‌های رأی پرداخت و گفت: اولین علت، تضعیف و خنثی کردن توطئه‌های دشمن است. دشمنانی که در رأس آن ها آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب است. دومین فایده انتخابات که واجب است در آن شرکت کنیم، حفظ وحدت و انسجام و تقویت وحدت است. سوم، حفظ امنیت است. امنیتی که در کشور ما با وجود رهبر معظم انقلاب حفظه الله وجود دارد و برقرار است را حفظ کنیم و از دست ندهیم. چهارم، حفظ نظام و آرمان‌های امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
وی افزود: آن چیزی که خیلی مهم است، اطاعت از ولی امر و اطاعت از مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای است. خدای متعال می‌فرماید: «ای کسانی که ایمان آورده اید! اطاعت خدا و اطاعت رسول الله را در نظر بگیرید. اطاعت اولی الامر هم شرط است و باید در نظر گرفت.اطاعت از اولی الامر برای حفظ وحدت، امنیت و خنثی کردن و تضعیف توطئه‌های دشمن است.
عضو شورای برنامه ریزی افزود: همانطور که تأکید می‌کنیم در هفته وحدت و یوم الله ۲۲ بهمن و دهه فجر، برای حفظ نظام و دست آوردهای انقلاب همه باید شرکت کنند و فرض است برای حفظ نظام و آرمان‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری بر ما فرض و واجب است در پای صندوق‌های رأی و در عرصه انتخابات، مردان، زنان و بانوان شرکت فعال داشته باشیم تا ضربه ای به دهان یاوه گویان بزنیم و آن ها و توطئه هایشان را خنثی کنیم.

فهرست