سرکار خانم شکریان استاد حوزه و دانشگاه:
بانوان همانطور که در حماسه خرمشهر نقش آفرینی کردند در صحنه انتخابات نیز نقش آفرین خواهند بود
بانوان فرهیخته این سرزمین پر گهر بار دیگر صحنه ‌های باشکوهی را از حماسه های خود به جای خواهید گذاشت. و مایه افتخاری برای نسل جوان و آیندگان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، سرکار خانم شکریان استاد حوزه و دانشگاه در وبینار نقش زنان در عرصه انتخابات، گفت: تاریخ بشریت را که بررسی می‌کنیم می‌بینیم بانوان عزیز نقش بی بدیل و کاملاً تأثیرگذاری را در تحولات اجتماعی داشته اند. هم در جهت صلاح و اصلاح جامعه و هم در نقطه مقابل آن. شما این را در برهه های مختلف تاریخ می‌بینید. به طور مثال، نقش بی‌بدیل حضرت آسیه در انقلاب حضرت موسی علیه السلام، نقش بی بدیل حضرت خدیجه کبری و فاطمه زهرا سلام الله علیها در نهضت پیامبر اکرم(ص) و نقش کاملاً مؤثر و بی‌بدیل حضرت زینب کبری سلام الله علیها را در حماسه حسینی و حفظ حماسه حسینی از تحریفات می بینید.
وی افزود: این روند تا زمان های بعدی تاریخ نیز ادامه خواهد داشت. به طوری که در روایات ما وعده داده شده است در کابینه دولت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که از آن تعبیر به ۳۱۳ نفر می شود ۵۰ نفر آن را بانوان فرهیخته و سرآمد تشکیل می دهند.
استاد حوزه و دانشگاه سپس به بیان نمونه‌هایی از تأثیرگذاری بی بدیل بانوان پرداخت و گفت: یکی از نمونه های تأثیرگذار بی بدیل بانوان در قرن حاضر، در پیروزی انقلاب اسلامی بود. حضرت امام(ره) فرمود: بانوان، رهبران نهضت هستند. نه تنها بانوان دوشادوش مردان، بلکه حضرت امام(ره) تعبیر فرمودند: بانوان رهبران نهضت هستند.
خانم دکتر شکریان ادامه داد: انتخابات را در پیش رو داریم. انتخابات یکی از مصادیق خرمشهرهایی است که از طرف مقام معظم رهبری امام خامنه ای وعده دادند و فرمودند: «ما خرمشهرها در پیش رو داریم». از جمله ویژگی های جهاد خرمشهر، گستردگی دشمن با تمام عِده و عُده بود. از ویژگی خرمشهر و نهضت جاودانه آزادسازی خرمشهر، حضور خودجوش مردان و زنان این بلاد باعظمت بود. کسانی که به طور خودجوش در صحنه حضور پیدا کردند. هر کس کاری از دستش برمی‌آمد انجام می داد. تمام عِده و عُده خود را به کار گرفتند و دشمن تا دندان مسلح را به عقب نشاندند.
وی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی به شکل های مختلف، از مستکبران و قدرت های استکباری گرفته تا منافقین و بعضاً فریب خوردگان تلاش دارند تا انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کمرنگ نمایند. امروز ما به فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه داریم اول، تشویق و تلاش برای حضور حداکثری مردم و دوم، انتخاب اصلح، همچنان که در حماسه خرمشهر بانوان عزیز نقش‌آفرین بودند در این صحنه مقدس هم نقش آفرین باشند.
استاد حوزه و دانشگاه سپس به عظمتی که انقلاب به زنان بخشید اشاره کرد و گفت: بانوان ما یادشان می آید آن عظمتی را که نهضت امام خمینی به آن ها بخشید. جایگاه تنزل یافته زن و استفاده ابزاری از زن را حضرت امام(ره) آن چنان متحول کرد که حتی بعد از جدش پیامبر خدا می توان گفت حضرت امام رحمه الله علیه انقلابی پیامبرگونه در شأن و شخصیت بانوان ایجاد کردند. امروز ما بانوان، امانت‌دار این انقلاب هستیم و این نهضت با عظمت هستیم. لذا باید تمام همت خودمان را به کار بگیریم از فضای خانواده، اداره، جامعه و دوستانمان، از فضاهای حقیقی گرفته تا مجازی همه نیروهایمان را برای تحقق حضور حداکثری و انتخاب اصلح بسیج کنیم.
سرکار خانم شکریان در پایان گفت: انتخابی که انطباق بیشتری با موازین اسلام و آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی داشته باشد. یقین داریم شما بانوان فرهیخته این سرزمین پر گهر بار دیگر صحنه ‌های باشکوهی را از حماسه های خود به جای خواهید گذاشت. و مایه افتخاری برای نسل جوان و آیندگان خواهد شد.

فهرست