نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:
حضور حداکثری در انتخابات، نشان از عقلانیت و تدین مردم برای اقتدار دینی و ملی خود است
انسان باید با شاخص‌های مشخصی که بزرگان، متون فاخر دین، تجربه تاریخی و مشورت ها ارائه می کنند فردی را انتخاب کند که به اقتدار دینی و ملی آن کشور بیافزاید، حفظ و اضافه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در وبینار نقش زنان در عرصه انتخابات، گفت: انسان در کشوری که به عنوان وطن زندگی می‌کند یک سری مسئولیت‌هایی دارد که انجام آن مسئولیت ها باعث اقتدار هویت ملی انسان و هویت دینی او خواهد شد. به همین جهت گفته اند: «حب الوطن من الایمان»؛ دوست داریِ وطن، نشانه‌ای از ایمان انسان است.
وی افزود: انتخابات یکی از عوامل اقتدار هویت دینی و ملی خواهد بود و همواره در تمامی تاریخ انتخابات ایران و جهان، این آمار انتخاباتی به شاخصی برای اقتدار یا انکسار مورد بررسی قرار گرفته است. حضور حداکثری مردم نشان از این دارد که تمام مردم در رابطه با دین و کشور خود متعهد هستند و این موجب اقتدار خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان افزود: دشمنان وقتی مشاهده کنند جمعیت و مردم در انتخاباتی که در کشور برگزار می‌شود حضور جدی و فعال دارند تمامی توطئه ها و برنامه های تخریبی خود را تعطیل می‌کنند و یا به عقب می‌اندازند. بنابراین حضور حداکثری مایه اقتدار دینی خواهد بود. دیگر به دین ما لطمه نمی زنند؛ موجب اقتدار ملی خواهد بود و دیگر به کشور لطمه وارد نمی کنند. از آن طرف مایه اقتدار ملی نیز خواهد بود. به این جهت که کشوری که تمام مردم در کنار هم پای صندوق هستند موجب می شود آن ملت و کشور دارای یک جمعیت به هم فشرده باشند. «یَدُ اللهِ مَعَ الجَماعَه»، قدرت خدا با جماعت است.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: حضور حداکثری نشان از عقلانیت و تدین مردم برای اقتدار دینی و ملی خود است. انسان باید با شاخص‌های مشخصی که بزرگان، متون فاخر دین، تجربه تاریخی و مشورت ها ارائه می کنند فردی را انتخاب کند که به اقتدار دینی و ملی آن کشور بیافزاید، حفظ و اضافه کند. همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «انسان مؤمن، متدین و عدالت خواه، نگاه او نگاه وحدت، تقریب، ایجاد وحدت و همدلی بین تمامی اقوام و مذاهب، مدیر، مدبر، مردمی، کارآمد، با تجربه، امتحان داده، ولایت‌مدار». اینها عواملی هستند که باید فرد منتخب داشته باشد. آن فرد منتخب اگر شایسته بود با عملکرد خوب خود به اقتدار ملی و دینی می افزاید.
وی در پایان خاطر نشان کرد: ان شاءالله با حضور حداکثری و با انتخابی شایسته، شما خواهران محترم اهل شیعه و سنی حضور جدی داشته باشید. خود شما از باب امر به معروف و نهی از منکر یک مبلّغ باشید. که خانواده حضور داشته باشند و بر عزت دینی و ملی مان در جغرافیای جهان افزون شود و با انتخاب فرد شایسته هم زندگی راحت گردد و هم در فضای دینی و ملی مایه اقتدار باشد.

فهرست