شناسه خبر: 3680

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3680

وبینار نقش زنان در عرصه انتخابات برگزار شد
سخنرانان این وبینار حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان و سرکار خانم دکتر شکریان استاد حوزه و دانشگاه بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، وبینار نقش زنان در عرصه انتخابات به صورت مجازی برگزار شد. سخنرانان این وبینار حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان و سرکار خانم دکتر شکریان استاد حوزه و دانشگاه بودند.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: انسان در کشوری که به عنوان وطن زندگی می‌کند یک سری مسئولیت‌هایی دارد که انجام آن مسئولیت ها باعث اقتدار هویت ملی انسان و هویت دینی او خواهد شد. به همین جهت گفته اند: «حب الوطن من الایمان»؛ دوست داریِ وطن، نشانه‌ای از ایمان انسان است.
وی افزود: انتخابات یکی از عوامل اقتدار هویت دینی و ملی خواهد بود و همواره در تمامی تاریخ انتخابات ایران و جهان، این آمار انتخاباتی به شاخصی برای اقتدار یا انکسار مورد بررسی قرار گرفته است. حضور حداکثری مردم نشان از این دارد که تمام مردم در رابطه با دین و کشور خود متعهد هستند و این موجب اقتدار خواهد بود.
آیت الله صفایی بوشهری گفت: ان شاءالله با حضور حداکثری و با انتخابی شایسته، شما خواهران محترم اهل شیعه و سنی حضور جدی داشته باشید. خود شما از باب امر به معروف و نهی از منکر یک مبلّغ باشید. که خانواده حضور داشته باشند و بر عزت دینی و ملی مان در جغرافیای جهان افزون شود و با انتخاب فرد شایسته هم زندگی راحت گردد و هم در فضای دینی و ملی مایه اقتدار باشد.
سرکار خانم شکریان استاد حوزه و دانشگاه گفت: تاریخ بشریت را که بررسی می‌کنیم می‌بینیم بانوان عزیز نقش بی بدیل و کاملاً تأثیرگذاری را در تحولات اجتماعی داشته اند. هم در جهت صلاح و اصلاح جامعه و هم در نقطه مقابل آن.
وی افزود: این روند تا زمان های بعدی تاریخ نیز ادامه خواهد داشت. به طوری که در روایات ما وعده داده شده است در کابینه دولت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف که از آن تعبیر به ۳۱۳ نفر می شود ۵۰ نفر آن را بانوان فرهیخته و سرآمد تشکیل می دهند.
استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: انتخابات یکی از مصادیق خرمشهرهایی است که از طرف مقام معظم رهبری امام خامنه ای وعده دادند و فرمودند: «ما خرمشهرها در پیش رو داریم». از جمله ویژگی های جهاد خرمشهر، گستردگی دشمن با تمام عِده و عُده بود. از ویژگی خرمشهر و نهضت جاودانه آزادسازی خرمشهر، حضور خودجوش مردان و زنان این بلاد باعظمت بود.
وی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ایران اسلامی به شکل های مختلف، از مستکبران و قدرت های استکباری گرفته تا منافقین و بعضاً فریب خوردگان تلاش دارند تا انگیزه مردم را برای شرکت در انتخابات کمرنگ نمایند.
استاد حوزه و دانشگاه سپس به عظمتی که انقلاب به زنان بخشید اشاره کرد و گفت: بانوان ما یادشان می آید آن عظمتی را که نهضت امام خمینی به آن ها بخشید. جایگاه تنزل یافته زن و استفاده ابزاری از زن را حضرت امام(ره) آن چنان متحول کرد که حتی بعد از جدش پیامبر خدا می توان گفت حضرت امام رحمه الله علیه انقلابی پیامبرگونه در شأن و شخصیت بانوان ایجاد کردند
شیخ خلیل افرا ضمن قرائت آیه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ» گفت: حضور فعال و حداکثری ملت شریف ایران پای صندوق های رأی و در عرصه انتخابات، یک تکلیف شرعی و واجب و فرض می باشد. در انتخابات انتخاب شخص اصلح و کسی که شایسته تر است یک امانت داری است. خدای متعال می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلى أَهلِها».
عضو شورای برنامه ریزی در ادامه به بیان شروط فرد اصلح پرداخت و بیان کرد: اولین شرط از نظر بنده، خط و مشی آن شخص، خط مقام معظم رهبری باشد. دومین شرط برای کسی که اصلح است این است که اجتماعی باشد و همه مردم و اقشار مختلف همیشه در مشکلاتشان به او مراجعه می‌کردند. سومین شرط از شرایط اصلح بودن، خدا ترسی، تقوا و پرهیزکاری است. خدای متعال می‌فرماید: «إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُمْ». شرط بعدی این که دلسوز مردم، ضعفا، فقرا، تهیدستان و مساکین باشد. خدمتگزار واقعی به ملت شریف ایران به ویژه در حق ضعفا، مستمندان و فقرا باشد.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان در ادامه به بیان دلایل حضور در پای صندوق‌های رأی پرداخت و گفت: اولین علت، تضعیف و خنثی کردن توطئه‌های دشمن است. دشمنانی که در رأس آن ها آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب است. دومین فایده انتخابات که واجب است در آن شرکت کنیم، حفظ وحدت و انسجام و تقویت وحدت است. سوم، حفظ امنیت است. امنیتی که در کشور ما با وجود رهبر معظم انقلاب حفظه الله وجود دارد و برقرار است را حفظ کنیم و از دست ندهیم. چهارم، حفظ نظام و آرمان‌های امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

فهرست