شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت اهل سنت شهر چاه مبارک:
همه قیام ها و روشنگری های مردم جهان، مدیون انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره) هستند
قیام امام خمینی منحصر به مرز و بوم کشور ایران نبوده بلکه ایشان تأکید کردند که حرکت جهادی و انقلابی ایشان برای دفاع از تمام مظلومین و مستضعفین جهان از مرزهای ایران عبور خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره)، شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت اهل سنت شهر چاه مبارک، پیامی بدین منظور صادر نمود.
وی گفت: در عصر حاضر اشخاص و مسؤلین احزاب زیادى علیه نظام خود به صورت مسلحانه یا با واسطه یکى از ابر قدرت هاى جهانى قیام کردند و بعضی از آن ها موفق نشدند. چون آن ها برای حزب و تنها برای کشور خود قیام کردند.
امام جمعه موقت شهر چاه مبارک افزود: ‌اما در گوشه دیگر دنیا در کشور ایران ‌شخصیتی به نام روح الله الموسوی الخمینی ‌علیه نظام استبدادی ۲۵۰۰‌ساله شاهنشاهی قیام کرد. ‌از ۱۵ خرداد ۴۲ حرکت جهادی خود را شروع کرد و در ۲۲ بهمن ۵۷ قیام ایشان مثمر ثمر شد و انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی(ره) و حمایت های اقشار مختلف مردم به پیروزی رسید.
شیخ حسن جاسمی خاطر نشان کرد: اما قیام امام خمینی منحصر به مرز و بوم کشور ایران نبوده بلکه ایشان تأکید کردند که حرکت جهادی و انقلابی ایشان برای دفاع از تمام مظلومین و مستضعفین جهان از مرزهای ایران عبور خواهد کرد.
وی ادامه داد: آری! انقلاب اسلامی ایران و رهبری امام خمینی(ره) برای دفاع از حقوق مستضعفان و مظلومان، به ویژه ملت مظلوم فلسطین بوده که در حال حاضر همه قیام ها در دنیا و روشنگری مردم جهان مدیون امام خمینی بوده و منشأ آن، انقلاب اسلامی ایران به رهبری ایشان می باشد.
امام جمعه موقت شهر چاه مبارک در پایان بیان کرد: اگر به شخصیت آن بزرگوار نگاه کنیم می بینیم ایشان در پیام هایشان همیشه توکل به خدا داشته اند و زبانش به یاد خدا بوده است. امام خمینی عابد و زاهد عصر هم بودند. گفتار ایشان همیشه عرفانی بوده است. این عامل، موفقیت امام خمینی بوده که در اذهان و افکار اندیشمندان جهان به جا مانده است.

فهرست