شیخ خلیل افرا رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر:
جمهوری اسلامی ایران سردمدار حمایت از مستضعفین جهان/انفعال کشورهای اسلامی در عدم وحدت و تقریب نهفته است
ایران اسلامی بیش از کشورهای اسلامی دیگر، غمخوار و دلسوز مستضعفین جهان می باشد؛ اکنون اگر حکام و روسای کشورهای اسلامی همگام با رهبر معظم انقلاب همراه و هماهنگ باشند، هیچ فرد یا گروهی نمی تواند به ملت های مظلوم مسلمان تعرض کند، که متاسفانه شاهد عدم واکنش و قاطعیت از سوی اتحادیه های کشورهای اسلامی و عربی هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن محکوم نمودن جنایات اخیر رژیم صهیونیستی بر علیه ملت مظلوم فلسطین،بیان کرد: ایران اسلامی بیش از کشورهای اسلامی دیگر، غمخوار و دلسوز مستضعفین جهان می باشد؛ اکنون اگر حکام و روسای کشورهای اسلامی همگام با رهبر معظم انقلاب همراه و هماهنگ باشند، هیچ فرد یا گروهی نمی تواند به ملت های مظلوم مسلمان تعرض کند، که متاسفانه شاهد عدم واکنش و قاطعیت از سوی اتحادیه های کشورهای اسلامی و عربی هستیم.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: امروزه در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی که با حمایت های آمریکای جنایتکار و ابر قدرت های جهان صورت می گیرد، مسلمانان در کشورهای اسلامی سکوت اختیار کرده و حرکتی در مقابل این اقدامات ندارند.
وی ادامه داد: هنگامی که رژیم صهیونیستی با انواع و اقسام بمب های کشتار جمعی بر مردم بی دفاع و مظلوم غزه یورش می برد و آنان را به خاک و خون می کشد، برخی از کشورهای اسلامی اقدام به عادی سازی روابط با این رژیم کودک کش می کنند که نشان از ضعف ایمان و حتی نابودی ایمان است.
امام جمعه موقت شهر کنگان، اظهار داشت: یکی از عوامل انفعال کشورهای اسلامی در عدم وحدت و تقریب نهفته است؛ تنها ایران اسلامی است که در طول سالیان متمادی فریاد “اتحدوا اتحدوا” بر می آورد، یعنی دنیای اسلام نیاز به وحدت دارد تا در مقابل این جنایات بایستد، اما متاسفانه گوش شنوایی نیست.
وی اضافه کرد: آمریکای جنایتکار و سگ نگهبانش اسرائیل غاصب در اثر عدم یکپارچگی ملت های مسلمان جری ء شده اند؛ اکنون در بسیاری از نقاط عالم مسلمان وجود دارد و جمعیت کثیری را دارا می باشند که نشان از تعداد بالای مسلمانان در برابر ادیان دیگر است، اما متاسفانه از عدم یکپارچگی و یکصدایی رنج می بریم.
وی در پایان تأکید کرد: توصیه ما این است که امت اسلامی که در هر مکان و نقطه ای ازعالم هستند به بیانات و ندای رهبر معظم انقلاب گوش فرا دهند و توصیه ها و رهنمودهای ایشان را جدی گرفته و با صدایی واحد در مقابل استکبار جهانی با توکل بر خدای متعال ایستادگی نمایند زیرا نصرت الهی از آن مسلمین است.

فهرست