شناسه خبر: 3564

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3564

شهید یوسف ابراهیمی
اهل سنت استان بوشهر همواره در خط مقدم دفاع از کشور بوده‌اند، رادمردانی که در مواجه با دشمن به دفاع از خاک پاک کشور برخاستند و شهدای زیادی را در این راه تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، اهل سنت استان بوشهر همواره در خط مقدم دفاع از کشور بوده‌اند، رادمردانی که در مواجه با دشمن به دفاع از خاک پاک کشور برخاستند و شهدای زیادی را در این راه تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
از میان این شهدا زندگینامه شهید یوسف ابراهیمی بازخوانی می‌شود. این شهیز فرزند احمد در ۱۵ آذر ماه سال ۱۳۳۸ در روستای سهمو جنوبی دیده به جهان گشود.
در دوران نوجوانی ابتدا به فراگیری قرآن کریم در مکتب‌خانه و سپس به تحصیل در مدرسه پرداخت. به درس و مدرسه علاقه فراوانی داشت و از این‌رو برای آن که از تحصیل باز نماند هر روز فاصله ۱۰ کیلومتری روستای خود را تا محل تحصیلش روستای چاه مبارک را می‌پیمود و تحصیلاتش را تا کلاس سوم راهنمایی ادامه داد.
انس و علاقه او به قرآن باعث شد که کتاب خدا را در مکتب خانه ختم کند و سپس خود به عنوان مربی قرآن، پنج سال کودکان روستا را با کلام خدا آشنا سازد. برای نماز اهمیت فراوانی قائل بود و همه را به موقع می‌خواند. رفتار و اخلاق شایسته و ایمان و تقوایش او را در دل همه مردم روستا جا داده بود، لذا مردم او را به عنوان امام جماعت مسجد روستای خود انتخاب کردند.
در سال ۱۳۵۶ به خدمت سربازی عازم گردید و در سال ۱۳۵۹ ازدواج نمود که حاصل آن فرزندی به نام «وحیده» است.
سعی می کرد همه توان خود را برای خدمت به انقلاب به‌کار گیرد از این‌رو برای اعزام به جبهه چندین بار داوطلبانه نام‌نویسی کرد اما در دفعات اولیه پذیرفته نشد.
هیچ چیز نمی‌توانست در برابر شور و شوق او به خدمت در جبهه و شهادت در راه خدا مانع شود و در پاسخ عده‌ای از اطرافیان و نزدیکان خود که او را از رفتن به جبهه باز داشته بودند؛ گفت: «من برای دفاع از دین و میهن خود باید به جبهه بروم». سرانجام درخواست اعزام پذیرفته شد و در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۶۰ به همراه راشد حسینی سهموجنوبی یکی از همرزمانش عازم میدان نبرد حق علیه باطل شد و به عنوان فرمانده دسته انتخاب گردید.
پس از قریب دو ماه جهاد در راه خدا، سرانجام در تاریخ ۸ تیر ماه ۱۳۶۰ در خط پدافندی آبادان بر اثر اصابت تیر به ناحیه سر در سن ۲۲ سالگی به خیل عظیم شهیدان پیوست.
مزار پاکش در گلزار شهدای روستای سهمو‌جنوبی از توابع شهرستان عسلویه قرار دارد.

فهرست