شناسه خبر: 3559

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3559

شهید یوسف جنگجو
طی گذشت سال‌ها از آغاز انقلاب اسلامی، شهدای فراوانی از شهرها، اقوام، ادیان، مذاهب و اصناف مختلفی به شهادت رسیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، طی گذشت سال‌ها از آغاز انقلاب اسلامی، شهدای فراوانی از شهرها، اقوام، ادیان، مذاهب و اصناف مختلفی به شهادت رسیدند.
برای یادآوری و مرور حماسه هایی که هموطنان اهل تسنن در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در دفاع از کیان اسلام آفریده اند به معرفی شهید اهل سنت روستای اخند از عسلویه می‌پردازیم:
در آستانه زمستان سال ۱۳۴۴ در روستای اخند شهید یوسف جنگجو چشم به جهان گشود. بعد از سن هفت سالگی روانه مدرسه شد. با علاقه بسیار به درس خواندن اشتغال ورزید. تا چهار سال در دوره ابتدایی به تحصیل ادامه داد. با وجود نارسائی هایی که در روستا پیدا بود و عدم امکانات برای تحصیل، در سن دوازده سالگی مدرسه را ترک کرد. به تدریج به اتفاق پدرش به شغل کارگری و کشاورزی مشغول شد. یوسف نسبت به همه خویشان و دوستان علاقه خاصی داشت و با همه به مهربانی و صمیمیت رفتار می کرد.
با وقوع طلیعه جمهوری اسلامی در سایه رهبری امام امت – که اسلام به طور واضح نمایان گردید – چهره اش نمایانگر این بود که وی از خدمت گزاران اسلام است. به همین منظور در سن ۱۸ سالگی ازدواج کرد. دوران زندگی در کنار پدر و مادر و برادران و خواهران گذراند تا این که در سن ۱۹ سالگی روانه خدمت سربازی شد. پس از ۵ ماه خدمت پسری از وی به دنیا آمد. از بدو ورود به خدمت در جبهه سومار غرب در منطقه باختران در خط مقدم جبهه به جنگ بر علیه کفار پرداخت. بعد از ۱۶ ماه خدمت در همان منطقه عملیاتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.
نام: یوسف
نام خانوادگی: جنگجو
نام پدر: علی
مذهب: اسلام – سنی
شماره شناسنامه: ۷۳۳
تاریخ تولد: ۱۳۴۴/۱۱/۰۸
محل تولد: روستای اخند
وضعیت تأهل: متأهلتعداد فرزندان: یک پسر
میزان تحصیلات: چهارم ابتدائی
شغل: سرباز زمینی ارتش
یگان اعزامی: نیروی زمینی ارتش
مسؤلیت در جبهه: رزمنده
نحوه شهادت: اصابت ترکش
کیفیت شهادت: جبهه و جنگ
تاریخ شهادت: ۱۳۶۴/۰۳/۰۷
محل شهادت: سومار
عملیات: پدافند
محل دفن: گلزار شهدای روستای اخند

فهرست