شناسه خبر: 3504

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3504

شیخ خلیل افرا رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر:
عید سعید فطر، روز همبستگی و قدرت نمایی امت اسلامی است
روز عید سعید فطر و روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فرصتی برای دعا نمودن بر حق ملت مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف است. متأسفانه روزهایی را شاهد هستیم که ملت مظلوم فلسطین زیر آتش ظلم و جور مستکبرین و جنایت کاران عالم یعنی اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، بیان کرد: ماه مبارک رمضان، سبب الفت، برادری و احساس نزدیکی و وحدت میان تمام اقشار و مذاهب اسلامی شده است. زیرا در این ماه مسلمانان با تحمل گرسنگی، تشنگی و دیگر مواردی که باید در جهت رضای الهی اجتناب نمود، این امکان را به وجود می آورد که به یاد یکدیگر باشند.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: امت اسلامی از این ماه عظیم، استفاده های ربانی و معنوی خوبی برده است که هدیه و تحفه بسیار بزرگی از سوی خداوند متعال است.
وی ادامه داد: روز عید سعید فطر و روزهای پایانی ماه مبارک رمضان فرصتی برای دعا نمودن بر حق ملت مظلوم فلسطین و آزادی قدس شریف است. متأسفانه روزهایی را شاهد هستیم که ملت مظلوم فلسطین زیر آتش ظلم و جور مستکبرین و جنایت کاران عالم یعنی اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار قرار گرفته است.
امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: شیعه و اهل سنت باید در این ایام و در روز عید فطر یک صدا و یکدل ضمن همدلی و همراهی ملت مظلوم فلسطین، این جنایات را محکوم نمایند؛ تجمعات روز عید فطر و اعیاد اسلامی همه و همه نوعی ضربه قوی به دهان یاوه گویان و دشمنان اسلام است.
وی در پایان با اشاره به برگزاری نماز عید فطر، تأکید کرد: در موضوع اقامه نماز عید فطر تابع دستور شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و ستاد ملی کرونا هستیم که انشاالله بتوانیم در شهرهایی که شرایط آن مناسب است، نماز اقامه گردد؛ باید در این روزهای پایانی مساکین و مستضعفان را مورد حمایت و پوشش قرار داد. زیرا این عیدی یک همگرایی مضاعفی را ایجاد می نماید.

فهرست