شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف
تبعیت از حاکم شرع واجب است/همزمان با فتوای مقام معظم رهبری عیدفطر می گیریم
ملت شریف ایران چه اهل سنت و اهل تشیع بر خود واجب می دانیم که از حکم حاکم شرع و رهبر فرزانه پیروی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف، طی صدور بیانیه ای جامعه اهل سنت را به تبعیت از دفتر مقام معظم رهبری در اعلان عیدسعید فطر و شب اول ماه شوال فراخواند. متن بیانیه بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
عید سعید فطر همزمان با صدور حکم از ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری و تبعیت از حاکم شرع از وظایف است. وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ. و ما جامعه اهل سنت با تبعیت از حاکم شرع، مقام معظم رهبری و اعلان ستاد استهلال مبنی بر اینکه چه روزی اول ماه شوال می باشد تبعیت کرده و همان روز عید سعید فطر است.
مسلمانان در روز عیدفطر خوشحال هستند. در فرهنگ اسلامی اولین روز ماه شوال به عنوان عید سعید فطر و جشن بازگشت به فطرت معین شده است. در این روز روزه داران شاد هستد. زیرا روزه داران در طول ماه رمضان با ارتباط های پی در پی با خالق خود و استغفار از گناهان به تصفیه روح و جان خویش همت گماشته و از تمام آلودگی های ظاهری و باطنی که بر خلاف فطرت آن هاست خود را پاک نموده و به فطرت واقعی خود برمی گردند. روزه داران در این روز جشن می گیرند چرا که توانسته اند دعوت حضرت حق و پروردگار خود را اجابت کنند و از این مهمانی سربلند بیرون بیایند.
بنابراین همه ما ملت متقی و مقتدر اهل سنت کشور جمهوری اسلامی ایران، همزمان با فتوای حاکم شرع و تبعیت از رهبر انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه ای و ستاد استهلال دفتر ایشان، همان روز، یکم شوال و عید سعید فطر می باشد. ملت شریف ایران چه اهل سنت و اهل تشیع بر خود واجب می دانیم که از حکم حاکم شرع و رهبر فرزانه پیروی کنیم.

حسین افروز
امام جمعه اهل سنت شهر سیراف

 

فهرست