شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک:
روز جهانی قدس به نماد وحدت و انسجام ملت های مسلمان، حول مسأله فلسطین و قدس تبدیل شده است
ایمان و یقین داریم که روزی می آید و ملت فلسطین بر غاصبان و جنایتکاران پیروز خواهد شد. و مسجدالأقصی و تمام سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی آن برمی گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) به نام روز قدس نامگذاری شد، شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک، در حمایت از قدس و آرمان فلسطین بیانیه ای صادر نمود. متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الله تعالی می فرمایند: «سبحان الذی أسری بعبده لیلا من المسجدالحرام الی المسجد الأقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا إنه هوالسمیع البصیر.
چنانچه همه می دانند با درایت حکیمانه امام خمینی رحمه الله، جمعه آخر ماه رمضان مبارک هر سال به عنوان روز جهانی قدس شریف نامگذاری شد. هدف از این نامگذاری زنده نگه داشتن مسأله فلسطین و همبستگی با ملت آن و دفاع از آن ها و رساندن مظلومیت آن ها به تمام مردم جهان و جهت آزادی مسجدالأقصی، اولین قبله مسلمانان و محل معراج رسول الله بود. درود و سلام خدا بر او و آلش باد.
روز قدس، روز همبستگی با ملت فلسطین، روز دفاع از مظلومیت آن ها، روز اعلام انزجار از تمام جنایت های صهیونیست ها و از کسانی که از جنایت های آن ها دفاع می کنند، و در رأس آن ها امریکای جهان خوار است. در این روز مردم مسلمان و آزادی خواه جهان، از هویت و حق ملت فلسطین، در حاکمیت بر سرزمین خود، و حق تعیین سرنوشت و آینده خود و همچنین لزوم بازگشت آوارگان و پناهندگان فلسطینی به کشور خود مطالبه و تأکید می کنند. روز جهانی قدس به نماد وحدت، یکپارچگی و انسجام ملت های مسلمان، حول مسأله فلسطین و قدس شریف تبدیل شده است. لذا این روز مبارک را گرامی می داریم و همبستگی خود را با ملت فلسطین اعلام می داریم. با آنچه که در توان داریم از آن ها دفاع می کنیم و انزجار خود را از جنایت های صهیونیست ها اعلام می داریم. و ایمان و یقین داریم که روزی می آید و ملت فلسطین بر غاصبان و جنایتکاران پیروز خواهد شد. و مسجدالأقصی و تمام سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی آن برمی گردد. طبق وعده خدا و رسولش و ما به آن روز امیداوریم و آن روز ان شاءالله نزدیک خواهد بود.

ابراهیم مقدسی
امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک

فهرست