شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه روستای زبار:
امروز شاهد بی اعتنایی حاکمان عرب از رنج و مشکلات ملت فلسطین هستیم
حاکمان بدون توجه به آرمان و خواسته‌های فلسطین برقراری روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز کردند با این حال، آینده مردم فلسطین روشن است و آنان پیروز حتمی جنگ با رژیم اشغالگر قدس هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) به نام روز قدس نامگذاری شد، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه روستای زبار، در حمایت از قدس و آرمان فلسطین بیانیه ای صادر نمود.
وی گفت: امسال روز جهانی قدس در مقطع بسیار مهمی از تاریخ قرار دارد. خصوصاً پس از تحولات در خاورمیانه همبستگی بین المللی با ملت فلسطین موجب تقویت روحیه مقاومت در برابر اشغالگران می‌شود.
امام جمعه روستای زبار افزود: در وضعیت فعلی همه ما مصمم به حضور پرشور و باشکوه در آیین‌های بزرگداشت روز جهانی قدس هستیم. و معتقدیم که امت اسلامی باید یک کلمه واحده با برادران و خواهران فلسطینی و همزمان موضع مشترکی علیه اسرائیل داشته باشیم .
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی یک میراث مهمی از خود به جای گذاشتند که آن مسئولیت مشترک مسلمانان جهان در قبال فلسطین و دفاع از آزادی سرزمین‌های اشغالی است.
وی در ادامه افزود: ما مسلمانان باید به فلسطینیان پیام مشترکی ارسال کنیم.‌ که همه مسلمانان و آزادی خواهان در کنار آنان هستیم. در همین خصوص فرمان امام خمینی(ره) نیز روز جهانی قدس را به بخشی جدایی ناپذیر از ماه مبارک رمضان تبدیل کرد تا مسلمانان از وظیفه خود برای پشتیبانی از مقاومت مردم فلسطین آگاه باشند.
امام جمعه روستای زبار ضمن اشاره به احیای مسئله فلسطین توسط بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) از طریق روز جهانی قدس گفت: برعکس آن، ما امروز شاهد بی اعتنایی حاکمان عرب از رنج و مشکلات ملت فلسطین هستیم. متأسفانه حاکمان بدون توجه به آرمان و خواسته‌های فلسطین برقراری روابط با رژیم صهیونیستی را آغاز کردند با این حال، آینده مردم فلسطین روشن است و آنان پیروز حتمی جنگ با رژیم اشغالگر قدس هستند.

فهرست