شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده و عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر:
حضرت علی رضی الله عنه در میان ستارگان تربیت شده مکتب پیامبر(ص)، یگانه شاگرد مکتب اسلام بود
حضرت علی(ع) در حمایت از پیامبر(ص) قدم هایی برداشت که پهلوانان از آن عاجز و قدم ها می لغزند. با ارزش ترین مقام ها در تاریخ به نام او ثبت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده و عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت سالروز شهادت حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام، در مصاحبه با خبرنگار دفتر پیرامون شخصیت حضرت علی(ع) از دیدگاه اسلام به صحبت پرداخت.
وی گفت: حضرت علی رضی الله عنه در میان ستارگان تربیت شده مکتب رسول اکرم(ص)، یگانه شاگرد مکتب اسلام بود. از آغاز نوجوانی در خانه وحی بالندگی یافت و پا به پای پیامبر رحمت در همه مراحل دشوار ایام بعثت و کینه توزی های قریش لحظه ای رسول خدا را تنها نگذاشت. او همچنین در حمایت از پیامبر(ص) قدم هایی برداشت که پهلوانان از آن عاجز و قدم ها می لغزند. با ارزش ترین مقام ها در تاریخ به نام او ثبت شده است. جنگاوری روز بدر، کشتن عمروبن عبدود در غزوه خندق، پایداری و وفا در غزوه احد و حنین و… تاریخ بر آن گواه دارد.
امام جمعه گوده افزود: حضرت علی(ع) اسوه علم و تقوا است. در بسیاری از کتب معتبر اهل سنت به علم و تقوای آن حضرت اشاره شده است. و اگر در جایی غیر از این مطرح شود بدون شک از جانب دشمنان وحدت جامعه اسلامی است که قصد ایجاد فضای تفرقه بین مسلمانان را دارند.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر ضمن تسلیت شهادت مظلومانه امام المتقین حضرت علی(ع) خاطر نشان کرد: ضربت ابن ملجم مرادی ضربتی بود که بر پیکر اسلام، عدالت، آزادی و فضیلت و بر پیکر تمام اهداف عالی انسانی وارد شد. در حالی که سیدنا علی کرم الله وجهه همه عمر خود را در اجرای عدالت وقف کرد و به واسطه تحقق این امر به شهادت در راه عدالت نائل گردید.

فهرست