پیام تبریک دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم پیام تبریکی خطاب به اساتید و مدرسان مدارس علوم دینی اهل‌سنت صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر از دبیرخانه شورای برنامه ریزی، حجت الاسلام والمسلمین کاظم لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم پیام تبریکی صادر کرد.
متن پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

اساتید ارجمند و مدرسان فرهیخته مدارس علوم دینی اهل‌سنت

خداوند متعال را سپاسگزارم، ما را پیرو مکتبی قرار داد که دانش‌اندوزی و خردورزی شاخص رسیدن به تکامل و تربیت و آموزش انسان نیز مأموریت اصلی کتاب الهی و ارسال رسل قلمداد شده است. در پرتو این آرمان بلند و با بهره‌مندی از ساختار ظریف و پرجاذبه تعلیم، تعلیل و تبلیغ، گنجینه‌های وجود آدمی هویدا و استعداد خدادادی او شکوفا و جایگاه شرافتمند «انی جاعلک فی الارض خلیفه» نصیب بشریت می‌گردد.

اکنون این مأموریت مهم بر عهده معلمانی است که با همت ستودنی، بیان فصیح و قلم شیوا شهد شیرین معارف ناب را به کام تشنگان حقیقت سرازیر و آنان را از بیراهه‌های ماده‌پرستی به شاهراه توحید و جاودانگی رهنمون سازند.

معلم شخصیتی است که می‌سوزد تا بسازد و می‌سازد تا بماند، هم اوست که با عشق و ایثار، دانش الهی را در جان انسان جاری و تار و پود جهل و نادانی را نابود و دانش‌پژوهان را به قله‌های رفیع دانایی رهنمون می‌سازد.

به برکت این مأموریت، انقلاب شکوهمند اسلامی، مسیر تاریخ را دگرگون و افق جدیدی فراروی بشر خسته از انگاره‌های زنگارزده ماتریالیسم، لیبرالیسم، سکولاریسم قرار داد تا در پرتو آن به ابدیت برسند.

بی‌تردید سهم عمده این تغییر بر عهده عالمانی است که قلم، قدم و بیان آنان برگرفته از اندیشه وحیانی و سیره تابناک نبوی است. شهید بزرگوار آیت‌الله استاد مطهری از جمله این فرزانگان است که تیغ کین جاهلان، جامعه اسلامی را از زلال اندیشه‌های او محروم ساخت. این شهید والامقام با نگاه توحیدی و آرمانی به مبارزه با آموزه‌های الحادی همت گماشت.

اکنون که دشمنان کینه‌توز اسلام در صدد انحراف این آرمان برآمده‌اند بر همه ما فرض است تا نگذاریم انحرافی در این مسیر تابناک هویدا و جامعه بشری در تاریکخانه الحاد و بی‌خدایی سرگردان شود.

ضمن گرامیداشت سالروز شهادت معلم شهید، استاد آیت‌الله مرتضی مطهری (ره)، فرارسیدن هفته معلم و ایام پاسداشت مقام این خادمان شریف جامعه را به حضور کلیه مدرسان شریف مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور اسلامی‌مان تبریک عرض نموده و از خداوند منان دوام توفیقاتتان در تعلیم و تربیت طلاب و فضلای علوم دینی در مسیر اعتلای فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی (ص) همگام با بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری و پاسداشت اندیشه‌های وحدت‌بخش امام راحل (ره) و ارزش‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحت زعامت ولی‌امر مسلمین جهان، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) را مسألت می‌نمایم.

کاظم لطفیان

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت

فهرست