شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده و عضو شورای روحانیت:
شب قدر هدیه ای گران قدر و نعمتی بزرگ از جانب خدای عزوجل برای بندگانش است
در این شب بزرگ پاداش اعمال نیک افزون شده و درهای رحمت خدا به سوی بندگانش گشوده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده و عضو شورای روحانیت، به مناسبت شب های لیالی قدر در مصاحبه با خبرنگار دفتر گفت:
در ماه مبارک رمضان، ماه قرآن، شبی به نام شب قدر قرار دارد. که تمامی قرآن در این شب از لوح محفوظ در آسمان دنیا فرو فرستاده شده است. بدین سبب این ماه از اهمیت خاص برخوردار است. شب قدر هدیه ای گران قدر و نعمتی بزرگ از جانب الله عزوجل برای بندگانش است.
وی افزود: در این شب بزرگ پاداش اعمال نیک افزون شده و درهای رحمت خدا به سوی بندگانش گشوده می شود. رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: «شب قدر را در شب های فرد دهه آخر رمضان جستجو کنید». و در روایتی دیگر فرمودند: «هر کسی که شب قدر را از روی ایمان و امید به پاداش الهی به پا دارد گناهان گذشته اش آمرزیده می شود». و همچنین نیز فرمودند: «فردی که لیله القدر را درک نماید به مانند آن است که فی سبیل الله هزار ماه در برابر کفار جنگیده است».
شیخ حسن بازدار در پایان گفت: این شب های نورانی و قرآنی را با دعا، تلاوت و ختم قرآن، صدقه دادن، استغفار و ذکر، راز و نیاز و اعمال نیک احیا کنیم و این لحظات را غنیمت بشماریم. تا از آن گروه انسان هایی باشیم که مورد رحمت و مغفرت الله سبحانه قرار می گیرند.

فهرست