شناسه خبر: 3315

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3315

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف:
معلم امانتداری است که انسان امانت اوست
برای مقام معلمی ارزش بسیاری قرار داده شده است. چرا که او روح و جان افراد را پرورش داده و به سوی رشد و ترقی و تعالی می‌برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم طی صدور بیانیه ای به بیان جایگاه معلم از دیدگاه قرآن و همچنین منزلت معلم در اسلام پرداخت.
وی گفت: خداوند خود را اولین معلم بشر معرفی کرده است. و به پیامبرش در آغاز بعثت فرمود: «اقراء باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق». قرآن کریم به عنوان چراغ پرفروغ و سراج وهاج که کامل ترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر دارد و در آیات نورانی اش مکتب تعلیم و تربیت اسلامی را به زیبایی هر چه تمام ترسیم کرده است.
شیخ حسین افروز ادامه داد: معلمی وظیفه ای بس گرانقدر و ارزشمند در اسلام است. اولین معلم خداوند متعال است که فرمود: «الرحمن، علم القرآن». خداوند رحمان قرآن را آموخت. دومین معلم، پیامبر اکرم(ص) است. «العلماء ورثه الانبیاء»؛ یعنی دانشمندان وارثان پیامبرانند. مکتب تعلیم و تربیت اسلامی رسالت های مهمی را برای معلم و مربی ترسیم کرده است. پس مربیان و معلمان مسئولیت بسیار سنگینی دارند.
امام جمعه شهر سیراف خاطر نشان کرد: استاد مرتضی مطهری در روشنگری اقشار باسواد به ویژه قشر فرهنگی جامعه قدم‌های اساسی برداشته بود. آثار عمیق شهید استاد مطهری در احیای فکر دینی و منطبق با نیاز روز جامعه ارائه شده است. استاد مطهری قدم‌های بسیار و تلاش های ارزشمندی را انجام دادند و الگوی جامعه اسلامی بودند.
وی سپس به منزلت معلم در اسلام اشاره کرد و افزود: برای مقام معلمی ارزش بسیاری قرار داده شده است. چرا که او روح و جان افراد را پرورش داده و به سوی رشد و ترقی و تعالی می‌برد. قال تعالی: «وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا». معلمی شغل نیست، هنر است؛ ذوق است؛ ایثار است؛ عشق و فداکاری است. معلم امانتداری است که انسان امانت اوست.

 

فهرست