شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف:
امام حسن(ع) بلاغت و فصاحت را از حضرت محمد(ص) و پدر و مادرش به ارث برده بود
امام حسن و امام حسین(ع) در دامان پیامبر(ص) تربیت شده و بزرگ شدند. لذا آن دو بر اخلاق خیر و اخلاق نبوت پایه گذاری شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف، در مصاحبه با خبرنگار دفتر به بیان فضائل و مناقب امام حسن مجتبی علیه السلام پرداخت.
وی گفت: «کان الحسن علیه السلام سیّداً کریماً حلیماً زاهداً ذا سکینه ووقار. الامام الحسن، السید، ریحانه رسول الله(صلى الله علیه وآله) وسبطه، وسیّد شباب اهل الجنّه». حسن بی علی بن ابیطالب پسر دختر پیامبر خدا و ریحانه رسول الله فرزند حضرت فاطمه سیده نساء العالمین، در پانزدهم ماه مبارک رمضان سال سوم هجری متولد گردید. در هیبت و صورت از همه شبیه تر به رسول الله(ص) بود. در کرم و بخشایش از بخشندگان بلند نام اسلام است. همه هستی خود را در راه الله تعالی صرف نمود.
شیح حسین افروز ادامه داد: رسول خدا(ص) درباره امام حسن(ع) فرمود: «بار خدایا همانا من او را دوست دارم، پس تو نیز او را دوست بدار. و هر کس که او را دوست دارد، دوست بدار». پیامبر(ص) در روایتی دیگر می فرماید: «هر که حسن و حسین را دوست بدارد، مرا دوست دارد و هر که با آن دو دشمنی کند با من دشمنی کرده است».
امام جمعه اهل سنت شهر سیراف خاطر نشان کرد: امام حسن و امام حسین(ع) در دامان پیامبر(ص) تربیت شده و بزرگ شدند. لذا آن دو بر اخلاق خیر و اخلاق نبوت پایه گذاری شدند. در وجود او اوصاف جدش و نشانه های حیات معنوی رسول الله(ص) و اخلاق عظیم و علم واسع او است. مردم او را دوست داشتند. زبانش عفیف بود. فصیح، بلیغ و زبانی روان داشت. بلاغت و فصاحت را از جدش حضرت محمد(ص) و از پدر و مادرش به ارث برده بود.

فهرست