شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود:
پیامبر(ص) همواره از بخشندگی و ایثار حضرت خدیجه(س) با عظمت و بزرگی یاد می‌کرد
کمک‌های مالی حضرت خدیجه(س) موجب غنای پیامبر(ص) شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود، طی صدور بیانیه ای به بیان فضائل و ویژگی های حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها پرداخت.
وی گفت: خدیجه بنت خویلد نخستین همسر پیامبر اسلام(ص)‌، مادر حضرت فاطمه زهرا(س) و اولین کسی است که به اسلام ایمان آورد. وی در سال ۶۸ قبل از هجرت در مکه به دنیا آمد. خدیجه(س) از زنان ثروتمند مکه بود و پس از ازدواج با پیامبر اسلام(ص) و اعلام رسالت ایشان، تمام دارایی خود را در راه تبلیغ و گسترش دین اسلام هزینه کرد.
شیخ اسماعیل خمیسی افزود: حضرت خدیجه در سال سوم قبل از هجرت در مکه از دنیا رفت.کمک‌های مالی حضرت خدیجه(س) موجب غنای پیامبر(ص) شد. خداوند در مقام بیان نعمت‌های خود به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید: «خداوند تو را فقیر یافت و بی‌نیاز نمود.» رسول خدا (ص) نیز همواره می‌فرمودند: «هیچ مالی به من سود نبخشید، آنگونه که ثروت خدیجه(س) به من سود بخشید». بنا بر روایات اسلامی، پیامبر(ص) از اموال خدیجه(س) در راه کمک به آزادی بدهکاران، یتیمان و بینوایان استفاده می‌کرد.
امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب علیه السلام روستای بنود ادامه داد: در ماجرای محاصره شعب ابی‌طالب، اموال حضرت خدیجه(س) در حمایت از بنی‌هاشم مصرف شد، تا آنجا که در روایت آمده است: «‌ابوطالب و خدیجه(س) همه اموال خود را برای حفظ اسلام و محاصره‌شدگان انفاق نمودند». در جریان محاصره شعب ابی طالب، حکیم بن حزام برادرزاده خدیجه(س)، شترها را می‌آورد و با آن شترها، گندم و خرما را حمل می‌کرد و با زحمت و خطر زیاد، آن ها را به بنی‌هاشم می‌رساند. این بخشش به گونه‌ای بزرگ و خالصانه بود که خداوند آن را گرامی داشت و این کار بزرگ خدیجه(س) را در ردیف نعمت‌ها و مواهب بزرگ خود به بنده برگزیده‌اش محمد(ص) برشمرد. پیامبر(ص) نیز همواره از بخشندگی و ایثار ایشان، با عظمت و بزرگی یاد می‌کرد.

فهرست