شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف:
حضرت خدیجه(س) با تمام توان و ثروت خود، به یاری دین اسلام برخاست
. این بانوی بزرگوار متقی و با وفا و متعهد تا زنده بود در تمام صحنه ها یار و یاور رسول خدا(ص) و موجب تسلی قلب شریف آن حضرت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف، طی صدور بیانیه ای به بیان احادیثی در وصف فضائل و شأن حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها پرداخت.
وی ضمن تسلیت سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه کبری(س) گفت: حضرت ام المؤمنین خدیجه(س) همسر گرامی حضرت محمد(ص) پیامبر اسلام است. این بانوی بزرگوار نخستین زنی بود که به اصالت پیامبر خاتم الانبیاء(ص) حضرت محمد(ص) ایمان آورد. با تمام توان و ثروت خود، به یاری دین اسلام برخاست.
امام جمعه اهل سنت سیراف ادامه داد: ام المؤمنین حضرت خدیجه(س) نخستین همسر رسول خدا(ص) از زنان شریف، اصیل و نامدار عرب بود. ایشان با این که در عصر جاهلیت در مکه مکرمه دیده به جهان گشود و در آن شهر قبیله گرا و طایفه مدار رشد و کمال یافت، در عفت، نجابت، طهارت، سخاوت، حسن، معاشرت، صمیمیت و صداقت مهر و وفا با همسر کم نظیر بود و ایشان را در آن عصر، طاهره و سیده نساء قریش می‌خواندند.
شیخ حسین افروز گفت: حضرت خدیجه کبری(س) در ۴۰ سالگی با امین قریش حضرت محمد(ص) که در سن ۲۵ سالگی بود ازدواج کرده و زندگی شرافتمندانه و اصیلی را پایه ریزی کردند که در تاریخ بشریت بی همتا و بی مانند بود. ام المؤمنین حضرت خدیجه به پیامبر(ص) عشق و علاقه ویژه ای داشت. هنگامی که آن حضرت مبعوث به رسالت شد تمام توان و دارایی‌های خویش را در اختیار آن حضرت گذاشت تا در راه اسلام و باروری آن هزینه کند. این بانوی بزرگوار متقی و با وفا و متعهد تا زنده بود در تمام صحنه ها یار و یاور رسول خدا(ص) و موجب تسلی قلب شریف آن حضرت بود.
وی خاطر نشان کرد: در روزگار سخت در شعب ابیطالب، هیچگاه آن حضرت را تنها نگذاشت و با تمام وجود از ایشان پشتیبانی و نگهبانی می‌کرد. سرانجام این بانوی فداکار و مخلص پس از یک عمر تلاش و کوشش و ۲۵ سال خدمت به خاتم الرسل حضرت محمد(ص) و دین مبین اسلام پس از بازگشت از محاصره قریش در شعب ابیطالب به مکه معظمه، در دهم ماه مبارک رمضان سال دهم بعثت جان به جان آفرین تسلیم و روح مطهرش به اعلی علیین عروج نمود.
امام جمعه سیراف افزود: پیامبر اکرم(ص) در مدت کوتاه دو یار و پشتیبان خویش، یعنی عمویش ابوطالب و پس از وی، ام المؤمنین حضرت خدیجه کبری را از دست داد و از این باب، سال بسیار اندوهگینی را پشت سر گذاشت و به همین جهت آن سال را «عام الحزن» سال اندوه نامیدند.
شیخ حسین افروز در ادامه به فرزندان حضرت خدیجه(س) و پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه(س) در خانه پیامبر گرامی اسلام(ص) دارای دو فرزند پسر به نام‌های قاسم و عبدالله و چهار دختر به نام های زینب، رقیه، ام کلثوم و حضرت فاطمه گردید. وفات همسر با وفای رسول خدا(ص) یاور و حامی مصطفی خاتم الانبیاء، نماد ایمان و تقوا، سمبل صلابت و استواری، افتخار بانوان گیتی است.

فهرست