امام جمعه اهل سنت روستای بندو:
شیخ جمعه عبدالهی، همگان را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت نمود
از همشهریان خواستارم در منزل بمانند و در کنار اعضای خانواده با تلاوت قرآن کریم در این ایام پرفیض و دعا و نیایش و تعلیم و استغفار، کارنامه خوبی برای خود رقم بزنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ جمعه عبدالهی امام جمعه اهل سنت روستای بندو، طی صدور بیانیه ای همگان را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت نمود. متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین والصلاه والسلام علی اشرف النبیا والمرسلین سیدنا و نبینا محمد و علی اله صحبه و سلم اجمعین
با عرض سلام و تبریک و تهنیت ایام ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن؛ و آرزوی قبولی طاعات و عبادات تمام هموطنان و همشهریان عزیز. بنده بنا به انجام وظیفه دینی برخود واحب دانسته که در این فرصت و ماه پرخیر و برکت، ماه خیرخواهی، ماه الفت، محبت، کمک کردن و صدقه دادن به دیگران نکاتی را بیان نمایم. از همشهریان عزیز خواهش دارم برای اینکه بتوانیم در ایام باقی این ماه به صحت و سلامتی روزه بگیریم و مشکلی برای کسی، ان شاءالله پیش نیاید، پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم.
مساله جدی تر آن است، کووید ۱۹ و کووید انگلیسی شوخی بردار نیستند. متأسفانه در ایام تعطیلات نوروز و ورود مسافران از تمام مناطق و سهل انگاری در پیش گیری و عدم رعایت نکات بهداشتی، سبب شده که منطقه سفید ما، تبدیل به قرمز شود. و ویروس به صورت انفجاری جهش پیدا کند. از همشهریان خواستارم در منزل بمانند و در کنار اعضای خانواده با تلاوت قرآن کریم در این ایام پرفیض و دعا و نیایش و تعلیم و استغفار، کارنامه خوبی برای خود رقم بزنیم.
چرا که کووید ۱۹ شوخی بردار نیست. علائم به صورت تنگی نفس و سرفه های مکرر و تب ظاهر می شود. بیمارستان عسلویه و پارسیان دیگر جای بستری ندارد. به غیر مواقع ضروری از منزل خارج نشویم و اگر ضرورت داشت به همراه رعایت کامل پروتکل بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی، هنگام خرید در این ایام در فروشگاه ها، فاصله را رعایت کرده و دو ماسک همراه داشته باشیم. خودمان به فکر نجات همدیگر باشیم. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در حدیثی می فرماید: «لاضرر و لاضرار»؛ ضرر نه به خود برسانیم و نه به دیگران.
در پایان آرزوی موفقیت، صحت و تندرستی برای شما همشریان عزیز دارم تا بتوانیم با وضع موجود کنار بیاییم و بدون حادثه واز دست دادن عزیزی روزها را سپری نماییم.

شیخ جمعه عبدالهی
امام جمعه روستای بندو

فهرست