شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت روستای پرک:
با کرونا احساساتی برخورد نکنیم/در قبال هر تصمیمی، مسئول هستیم
با تجمع و نمازهای جماعت و تراویح و نافله هایی که به صورت دسته جمعی در مساجد خوانده می شود، خود، خانواده و جامعه را به خطر نیندازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ یاسین احمدی امام جمعه اهل سنت روستای پرک در پیامی خطاب به ائمه جمعه و جماعات، مبلغان و دعوتگران گفت: در دهه اول ماه مبارک رمضان هستیم. فرصتی گرانبها جهت تجدید و نو کردن اخلاق و تقوا است. فرصتی برای تقویت تقوا در خویش است. روزه، صدقه، صبر، تحمل، شکیبایی و درخدمت دیگران بودن، خوبی ها و فضیلت هایی است که در تمام سال و بالاخص ماه رمضان نمود پیدا می‌کند.
وی افزود: آنچه لازم دیدم اول به خودم و بعد به شما برادران و مبلغان توصیه نمایم، آن است با کرونا احساساتی برخورد نکنیم. مطمئن باشیم در برابر هر تصمیم و مسئولیت، مسؤل هستیم. هر تصمیمی که بگیریم در قبال آن مسئول هستیم. انتظار می‌رود عقلاقیت سرآمد هر قدم و تصمیم ما باشد.
شیخ یاسین احمدی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم تک تک نصوص، آیات قرآن و احادیث رسول خدا صلی الله علیه و آله را بررسی کنیم و مرجع و منبع خود قرار دهیم، در آن جستجو کنیم نصی و اجازه ای نخواهیم یافت که به ما اجازه دهد، خود را با دستان و اراده خود به هلاکت اندازیم. و یا اینکه سنت‌های کنونی را نادیده بگیرد. این چنین نیست.
امام جمعه روستای پرک یادآور شد: حال که نمازهای جمعه در اکثر شهرها و شهرستان‌ها و حتی اکثر روستاها به تعلیق افتاده است، بسیار مراقب باشیم. در این تاریخ کمتر روستا، شهر و محله ای می‌بینیم که کرونا نداشته باشند. با تجمع و نمازهای جماعت و تراویح و نافله هایی که به صورت دسته جمعی در مساجد خوانده می شود، خود، خانواده و جامعه را به خطر نیندازیم. بله، مساجد مکانی برای الفت قلب ها، تقوا، یکپارچه بودن، در کنار هم بودن و تقرب الی الله است. مواظب باشیم، و این گونه استدلال نکنیم که مساجد از ویروس ها عاری هستند و هیچ ویروسی نیز نمی‌تواند در مسجد باشد. نه اینگونه نیست؛ نصی و احادیثی و یا دلالتی بر این امر هم وجود ندارد.
وی افزود: بلکه مساجد پناهگاه است. جایی که انسان قلب خود را پاک می کند؛ جایی است که به خدا نزدیک می شود و تقرب می یابد. به عنوان مثال، اینچنین در نص آمده است، نمازگزاری که پیاز بخورند حق حضور در نماز جماعت را ندارد. چرا که باعث آزار و اذیت است و حقوق دیگران را رعایت نکرده است. حال این ویروس که ناپیداست و مخفی است و معلوم نیست چه کسی حامل است. و خدا نکند کسی حامل باشد و جمعی را مبتلا کند.
شیخ یاسین احمدی متذکر شد: تا واکسن نیامده است راهی جز فاصله اجتماعی و به دور از جمع و جماعت بودن و ماسک زدن نداریم که بتوانیم خود را حفظ کنیم. از همه می خواهم در ماه رمضان و در این روزها و شب ها دعا کنند که خدای عزوجل شر این ویروس را از جهان و جهانیان خلاص کند و زندگانی به روال طبیعی خود برگردد.

 

فهرست