شناسه خبر: 3240

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3240

شیخ خلیل افرا رئیس شورای افتای اهل سنت استان بوشهر:
شهادت سیدنا امیرالمؤمنین(ع) به ضرر اسلام تمام شد
خواندن قرآن، روزه داری ، عبادت و شب زنده داری و فرصت های زیادی در این ماه در اختیار امت اسلامی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تبریک فرارسیدن ماه بندگی و عبادت به امت اسلامی و خصوصاً ملت شریف ایران، بیان نمود: ماه مبارک رمضان دارای فضائل عظیمی است زیرا حوادث و وقایع متعددی در این ماه رخ داده است.
رئیس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر، بیان کرد: اهل سنت استان بوشهر تابع بیانیه دفتر مقام معظم رهبری در ارتباط با رؤیت هلال ماه مبارک رمضان است، تمام مسلمانان باید یکپارچگی خود را حفظ نموده و در ماه مبارک رمضان بر وحدت خود بیافزایند.
وی در ارتباط با مسئله رویت هلال ماه مبارک رمضان،افزود: رویت هلال و پایان این ماه بیان رهبری و ستاد استهلال رویت ماه برای اهل سنت فصل و خطاب است؛ اهل سنت استان بوشهر منتظر اعلان دفتر مقام معظم رهبری است و این دلالت بر وحدت و همبستگی می باشد.
وی ادامه داد: حوادث و وقایع زیادی در ماه مبارک رمضان واقع شده است؛ خواندن قرآن، روزه داری ، عبادت و شب زنده داری و فرصت های زیادی در این ماه در اختیار امت اسلامی قرار گرفته است.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت تصریح کرد: دیگر فضیلت این ماه نزول قرآن کریم در این ماه است، حادثه پیروزی مسلمانان در جنگ بدر که تمام یاران پیامبر اسلام حضور داشتند که بسیار مهم بوده است در این ماه واقع شده است.
امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: حادثه دوم که به ضرر اسلام تمام شد، شهادت سیدنا امیرالمؤمنین(ع) بود، خواندن تاریخ و زندگی نامه ایشان به همه امت اسلامی توصیه می شود، این ابر مرد تاریخ با آن شجاعت و دلیری در جنگ بدر در برابر مشرکین ایستاد.
وی عنوان کرد: از دیگر وقایع در ماه مبارک رمضان می توان به وفات ام المومنین خدیجه(س)، فتح آندولوس و فتح مکه که در ماه مبارک رمضان بوده است، اشاره نمود.
وی در پایان تاکید کرد: حوادث تاریخی بسیار و مهم در این ماه موجب جایگاه ویژه این ماه شده است؛ از شب بیست و یکم تا بیست و هفتم که از شب های قدر است و احتمال لیله القدر در آن بسیار است در این ماه عزیز واقع شده است.

فهرست