شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک:
جهت ماندگار شدن نعمت انقلاب، باید به اهداف انقلاب پایبند بود
پس از ‌پیروزی انقلاب اسلامی و در ۱۲فروردین۵۸، مردم مسلمان ایران، با رأی قاطع حداکثری، به فطرت خود که همانا اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، شیخ ابراهیم مقدسی امام جمعه اهل سنت شهر چاه مبارک در مصاحبه با خبرنگار دفتر، گفت: استقلال،آزادی، جمهوری اسلامی، شعار ملت مسلمان ایران، در مبارزه با رژیم شاهنشاهی بود. پس از ‌پیروزی انقلاب اسلامی و در ۱۲فروردین۵۸، مردم مسلمان ایران، با رأی قاطع حداکثری، به فطرت خود که همانا اسلام است. و همچنین برای مدیریت کشور، به جمهوریت رأی دادند. یعنی انتخاب مسئولین کشور از طریق شوری و رأی مردم، طبق آیه شریفه قرآن: «وأمرهم شوری بینهم».
وی افزود: همه ما وظیفه داریم به اسلام پایبند باشیم و از اسلام و جمهوریت خود نگهداری کنیم. چرا که اسلام نعمتی بس بزرگ است، و با خون هزاران شهید از صدراسلام تا به حال آبیاری شده است. شکر این نعمت بزرگ و محافظت بر آن، بر همه واجب است. شکر نعمت اسلام از طریق پایبندی به دستورات خداوند عزوجل و نبی اکرم علیه الصلاه والسلام به جا می آید. و با پیاده کردن احکام قرآن در جامعه، حاصل می شود. و با خدمت مسئولین نظام به ملت و قشر مستضعف، و برآوردن حاجات آن ها و برطرف کردن مشکلات آن ها، استمرار پیدا می کند.
امام جمعه شهر چاه مبارک خاطر نشان کرد: امروز اگر مشکلاتی در جامعه اسلامی خود و یا در عالم اسلامی می بینیم، علت آن دوری از خیلی از فرامین الهی و اسلامی می باشد. اگر ما نتوانیم از نعمت اسلام به خوبی محافظت کنیم و آن را در زندگی خود و جامعه پیاده کنیم، امکان دارد خداوند متعال این نعمت را از ما بگیرد و به دیگران بدهد. خداوند متعال می فرماید: «و إنْ تَتولوا یستبدل قوماً غیرکم ثم لایکونوا امثالکم». یعنی اگر شما از اسلام و دستورات آن سرپیچی کنید، خداوند متعال جهت حفظ اسلام و نگهداری از آن، افراد دیگری غیر از شما به کار خواهدگرفت. سپس مثل شما نخواهند بود. چرا که خداوند متعال با کسی شوخی و تعارف ندارد. و این از سنت تغییرناپذیر الهی است.
شیخ ابراهیم مقدسی گفت: در طول حیات و زندگی مسلمانان می بینیم هر گاه مسلمانان به دستورات اسلام و قرآن، پایبند بوده اند و به آن عمل کردند، خداوند متعال آن ها را به عزت و شوکت و سربلندی، و زندگی پر از خیرات و برکات رسانده ‌است. و هرگاه عکس آن بوده اند، عکس آن دیده اند. جهت ماندگار شدن اسلام در جامعه اسلامی، باید به دستورات اسلام عمل کنیم، و جهت ماندگار شدن نعمت انقلاب، باید بر اهداف انقلاب، که همانا استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، پایبند بود.

فهرست