شناسه خبر: 3214

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3214

شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر:
سعادت ملت ایران در گرو اعتزاز جمهوریت و اسلامیت ایران است
پیروزی نظام جمهوری اسلامی، نقطه عطفی برای ملت ایران و جهان اسلام بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر در مصاحبه با خبرنگار دفتر گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری امام خمینی رحمه الله و مجاهدت‌های بی نظیر مردم شریف ایران در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید تا به عمر طاغوت و استبداد و استکبار در ایران خاتمه دهد.
وی افزود: پیروزی نهایی انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال ۱۳۵۷، در روز دوازدهم فروردین به حد اعلای خود رسید؛ ملت بزرگ ایران با حضور آگاهانه و متعهدانه در اولین انتخابات آزاد تاریخ ایران، نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اداره کشور انتخاب کردند. امام خمینی (رحمه الله) در همان آغازین روزهای پیروزی انقلاب، دولت موقت را موظف به برگزاری همه پرسی کردند.
امام جمعه اهل سنت بوشهر خاطر نشان کرد: رفراندوم جمهوری اسلامی از ساعت ۸ صبح روز ۱۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ در داخل و خارج کشور آغاز و سرانجام علی‌رغم کارشکنی‌ها و مشکلات، رفراندوم جمهوری اسلامی با استقبال بی‌نظیر مردم که اولین انتخابات کاملاً آزاد را در طول حیات ایران تجربه می‌کردند، برگزار شد و شامگاه ۱۱ فروردین ماه پس از دو روز به پایان رسید. بر طبق منابع، شمارش آرا حدود ساعت ۲ بامداد ۱۲ فروردین ماه به پایان رسید. و با ۹۸/۲ درصد آراء حکومت جمهوری اسلامی ایران به تثبیت رسید.
شیخ اسماعیل بازدار گفت: پیروزی نظام جمهوری اسلامی، نقطه عطفی برای ملت ایران و جهان اسلام بوده و در همین راستا برای تحقق آرمان های بلند با قدرت تمام در برابر دشمنان داخلی و خارجی ثابت قدم بوده و هست. و همچنان سعادت و خوشبختی ملت مسلمان ایران در گرو اعتزاز و افتخار به جمهوریت و اسلامیت ایران بزرگ خواهد بود.

فهرست