شناسه خبر: 3205

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3205

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف:
۱۲ فروردین روز تحقق آرمان‌های بلند مردم بود
تشکیل جمهوری اسلامی ایران، امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف در مصاحبه با خبرنگار دفتر گفت: ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران یک روز تاریخی و به یاد ماندنی است که با رأی بالا انتخاب شد. نظامی که در آن دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت باهم لحاظ شده اند. در یک کلام، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایرا،ن نظامی پاک و دلسوز نه تنها برای ملت ایران بلکه برای سراسر جهان است.
وی در ادامه بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، یعنی آزادی استقلال. همه ما باید قدردان این نعمت و انقلاب باشیم. قدردان کسانی که شبانه روز تلاش می کنند تا امنیت و آرامش ملت شریف ایران برقرار باشد.
امام جمعه اهل سنت سیراف به بیان جمله ای از مقام معظم رهبری در مورد ۱۲ فروردین پرداخت و افزود: رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای می فرماید: روز ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی، یک مقطع تاریخی بی‌نظیری در تاریخ کشور ماست، زیرا که برای اولین بار بعد از صدر اسلام و پس از فَترَت کوتاه اولین سال های فتح ایران به دست مسلمین بعد از آن دوران کوتاه صدر اسلام یک حکومتی اعلان شد، یک نظامی اعلان شد که دارای دو خصوصیت مردمی بودن و الهی بودن است؛ یعنی جمهوری اسلامی.
شیخ حسین افروز پس از تبریک مجدد روز ۱۲ فروردین به تمام ملت شریف ایران، ادامه داد: روز ۱۲ فروردین، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران متولد شد که نور اسلام عزیز را نه تنها در کشور جمهوری اسلامی ایران، بلکه در سراسر جهان متجلی ساخت. و همه کسانی که در خواب غفلت فرو رفته بودند را بیدار کرد.
وی شعار اصلی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی را استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی خواند و گفت: این شعار توسط میلیون ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه ها در تمام ایران شنیده می شد. تشکیل جمهوری اسلامی ایران، نه فقط اراده ملت را بر سرنوشت خود به اثبات رساند و برای ملت عزیز ایران اسلامی، استقلال و آزادی را به ارمغان آورد بلکه امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخت. آنان امیدوار شدند که می‌توانند بعد از قرن ها رنج و درد، جلوه‌ای از وعده خداوند تبارک و تعالی را ببینند. همان وعده پیروزی محرومان و مستضعفان بر مستکبران که کتاب وحی آن را نوید می‌دهد.
امام جمعه اهل سنت سیراف ضمن اشاره به از میان رفتن توطئه های دشمنان در روز ۱۲ فروردین گفت: ما ملت شریف ایران اسلامی هرگز اجازه نخواهیم داد، امنیت کشور و ملت را به خطر بیاندازند. به امید خداوند این انسجام، همدلی و اخوت تا قیام قیامت برقرار خواهد بود.
شیخ حسین افروز افزود: به کوری چشم دشمنان اسلام و مسلمین، ۱۲ فروردین روز تحقق آرمان‌های بلند مردم بود. ملتی که در راه انقلاب تمام سختی ها را تحمل کردند و محرومیت‌های زیادی کشیدند و شهادت بهترین فرزندان خود را دیدند. انقلاب ما انفجار نور بود. امام راحل، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، روز ۱۲ فروردین را از بزرگ ترین عید‌های ملت ایران برشمردند. روز ظهور و میلاد شخصیت واقعی مردم مسلمان ایران، و سرآغاز حیات واقعی انقلاب اسلامی، و روز شناساندن پیروان و دشمنان انقلاب و جدا کردن صف آنان است.

فهرست