شناسه خبر: 3202

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3202

شیخ خلیل افرا در گفتگو با تقریب:
امام مهدی(عج) موجب وحدت و همگرایی امت اسلامی خواهد شد
احادیث متعددی در تایید امام مهدی(عج) در آخرالزمان وجود دارد که مورد تایید اکثر علمای بزرگ اهل سنت است، او از فرزندان فاطمه(س) است و عالم را از ظلم و بی عدالتی نجات خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و  رییس هیئت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت ایام شعبانیه و میلاد با سعادت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف، بیان کرد: یکی از مشترکات شیعه و اهل سنت امام مهدی است. از دیدگاه اهل سنت درباره امام مهدی احادیث متعدد و بسیاری وجود دارد و به تواتر معنوی رسیده است زیرا بیش از پنجاه حدیث وجود دارد که تأیید می کند امام مهدی در آخرالزمان خواهد آمد.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: پیامبر اکرم(ص) می فرماید: “او از فرزندان فاطمه(س) است” و خداوند متعال بعد از مدتی که زمین از ظلم و ستم فراگیر شد فردی را مبعوث می کند و زمین را مملو از عدل و عدالت، قسط و دادگری خواهد کرد.
امام جمعه موقت شهر کنگان ادامه داد: فردی به نام امام مهدی(ع) خواهد آمد و سیره رسول الله(ص) را در عالم فراگیر خواهد کرد. بسیاری از علمای کنونی بر این مسئله صحه می گذارند که در کتاب فقه السنن وجود آخر الزمان را تایید می کند، علامه احمد شاکر یکی محققین در علم حدیث است که روایات در این ارتباط را با امام مهدی(ع) تایید می کند.
وی در پایان اظهار داشت: تعدادی اندک احادیث مرتبط را تایید نمی کنند؛ اما غالب اهل سنت و اکثریت علمای بزرگ و برجسته درباره مسئله بعثت و امام مهدی(ع) در آخرالزمان نوشته اند و به رشته تحریر آمده است و به این نتیجه رسیده اند که وجود دارد و موجب وحدت و همگرایی امت اسلامی خواهد شد و ما نیز به این مسأله مفتخریم.

فهرست