شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
شکوفایی اقتصادی، به تولید، پشتیبانی و مانع زدایی مرتبط است
بخش تولید نیازمند تلاش همۀ مسؤلان و مدیران و نیازمند حمایت مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به مناسبت سال ۱۴۰۰ هجری شمسی و نامگذاری این سال به «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: بنده به نوبه خودم شعار سال ۱۴۰۰ ه‍.ش که رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظه الله آن را به نام سال (تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها) نامگذاری کردند به ملت شریف ایران به ویژه مردم سلحشور و همیشه در صحنه استان بوشهر تبریک می گویم.
وی افزود: شکی نیست که این نامگذاری خیلی پرمحتوی و معنادار است. انتخاب آن از طرف مقام معظم رهبری بسیار آگاهانه و از روی درایت و اندیشه وسیع است. تحقق این شعار از طرف مسؤلین، یک تکلیف شرعی است که باید مدیران و مسؤلین به آن اهمیت دهند و آن را عملی کنند. زیرا بخش تولید نیازمند تلاش همۀ مسؤلان و مدیران و نیازمند حمایت مردم است.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان خاطر نشان کرد: آحاد مردم اعم از نخبگان و علما، فرهیختگان و متخصصین باید در فرآیند تولید، در تمام بخش های اقتصادی و خدمات سهیم و شریک باشند. تمام ظرفیت های کشور در تحقق منویات مخلصانه مقام معظم رهبری حفظه الله به کار برده شود. در کنار تقویت و امنیت های تولیدی موجود، باید موانع پیش روی این حوزه برداشته شود. تولید سبب اشتغال زایی و دفع فراغت همه‌ی اقشار به ویژه جوانان جامعه خواهد بود.
رئیس شورای افتای اهل سنت استان بوشهر افزود: تولید، کشور را به خودکفایی بیشتر می رساند. مردم می توانند استقلال اقتصادی را در کشور خود ایجاد کنند. زیرا شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد کشور، به تولید، پشتیبانی و مانع زدایی مرتبط است. که باید این موارد سه گانه که به هم مرتبط هستند عملی شوند و تحقق یابند. امیدواریم بتوانیم قدرشناس نعمت رهبری و بیانات راهگشای ایشان باشیم.

فهرست