شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده:
بارزترین فلسفه بعثت، این است که انبیاء و اولیای الهی برای تربیت انسان ها برگزیده شده اند
امروز اخلاق مداری و عدالت ورزی پیامبر اسلام در تمام جهان زبانزد بوده و امیدواریم این خصلت ها به نسل های آینده انتقال یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده به مناسبت مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، گفت: بارزترین فلسفه بعثت، این است که انبیاء و اولیای الهی به ویژه حضرت پیامبر اکرم(ص) برای تربیت انسان ها برگزیده شده اند. و با مهربانی، عطوفت، مبارزه با ظلم و ستم و با دعوت مردم به سوی پروردگار راه نوینی را بر روی بشر گشودند. و بشری که غرق در فساد و جهالت بود را به سمت نور و روشنایی هدایت کردند و بنیان ایمان و تمدن اسلامی را پایه ریزی نمودند.
وی افزود: امروز اخلاق مداری و عدالت ورزی پیامبر اسلام در تمام جهان زبانزد بوده و امیدواریم این خصلت ها به نسل های آینده انتقال یابد.
امام جمعه گوده خاطر نشان کرد: چیزی مهم تر از وحدت و برادری نیست. به اختلاف نظر اهل سنت و برادران اهل شیعه در رابطه با بعثت پیامبر اسلام، مهم تر این است که هر دو بعثت پیامبر(ص) را باور دارند. و نباید متفاوت بودن زمان این واقعه دلیل بر اختلاف شود. حفظ کردن اتحاد، همبستگی و برادری در این برهه زمانی مهم تر و همچنین انسجام مسلمانان برای دفع معضلات کنونی جهان اسلام لازمه مسلمانان جهان است.

فهرست