شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف:
رسول خدا، دفاع از حق و حقوق مستضعفان و دوری از تفرقه، اختلاف و نفاق را به ما آموخت
رفتار پیامبر با دشمنان نیز با مهر و رحمت بود. کار او همیشه معجزه بود. صداقت و امانتداری از صفات رسول الله بود و همه ایشان را به محمدامین صدا می زدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت بخش سیراف به مناسبت مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، ضمن صدور پیامی گفت: پیامبر، پیامبر رحمت و مهربانی ها بود. بعثت پیامبر گرامی اسلام از دیدگاه اهل سنت ماه مبارک رمضان و از دیدگاه برادران اهل تشیع ماه رجب است اما آنچه بین ما مسلمانان می ماند، اتحاد، همدلی و اخوت است. پیرو دستورات خداوند و پیامبر و مطیع ایشان باشیم.
وی ادامه داد: دین مبین اسلام، دفاع از حق و حقوق مستضعفان و دوری از تفرقه، اختلاف و نفاق را از ما می خواهد تا رحمت خداوند شامل حال بندگان شود. درس اخلاق و انسانیت را از رسول الله و اهل بیت(ص) یاد بگیریم. حامی همدیگر باشیم و به یکدیگر احترام بگذاریم.
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف خاطر نشان کرد: دنیایی را که تاریکی شرک و بت پرستی فراگرفته بود و هیچ راهی برای نجات آن وجود نداشت، سنگدلی به درجه شدید رسیده بود، ضعفا در زیر شکنجه های گوناگون جان می سپردند و فریادرسی وجود نداشت. دل ها از تاریکی کفر و از لطف حق تعالی محروم مانده بود؛ خورشید رسالت محمدی درخشیدن گرفت. جهانی از نور روشن شد و جهانیان حیاتی تازه یافتند. مردم از خوشحالی رسالت ختمی مرتبت در برابری و برادری به مساوات رسیدند. همدلی و اخوت و انسجام بین آن ها شکل گرفت.
شیخ حسین افروز خاطر نشان کرد: خداوند در سوره توبه می فرماید: «در حقیقت به سوی شما پیغمبری آمد که گرانبهاترین شما است. دشوار است بر او آنچه شما را به مشقت و سختی اندازد و بسیار شوق من است که همگی تان به سعادت و نیکبختی رسید و نسبت به مؤمنان بسیار رؤف و مهربان است». در هر خوشی یارانش را مقدم می دانست.
وی  افزود: اگر بخواهیم جهان را پیش از بعثت حضرت محمدمصطفی(ص) بررسی نمائیم، می بینیم جهان پر از ظلم، وحشت، کینه و ناامنی بود. همه جا به جهنمی سوزان تبدیل شده بود. هیچ کس از آینده دنیا امیدواری نداشت.  آنچه در ذهن ها جای گرفته بود ترس، بیدادگری، ظلمت و نکبت بود. اما با آمدن رسول الله، همه تبدیل به نور شد. پیامبر رحمت در موقع ارشاد و راهنمائی از سنگدلان افرادی مهربان و پرعطوفت ساخت. از کافران مردمی باایمان به وجود آورد. در هیچ جای زندگی سراسر عظمت او نقطه تاریکی وجود نداشت.
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف در پایان بیان کرد: رفتار پیامبر با دشمنان نیز با مهر و رحمت بود. کار او همیشه معجزه بود. صداقت و امانتداری از صفات رسول الله بود و همه ایشان را به محمدامین صدا می زدند.
فهرست