شیخ ابراهیم محمدی امام جمعه اهل سنت شهر عسلویه:
بهترین راه مبارزه با تفرقه و خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام تمسک به سنت پیامبراکرم(ص) می باشد
عثت رسول خدا(ص) مهم ترین و بزرگ ترین حادثه تاریخ و منشأ بزرگ ترین تحول فکری و عقیدتی بشر به حساب می رود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ ابراهیم محمدی امام جمعه اهل سنت شهر عسلویه به مناسبت مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، ضمن صدور پیامی گفت: بهترین راه مبارزه با تفرقه و خنثی کردن توطئه های دشمنان اسلام و مسلمین تمسک به قرآن و سنت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله می باشد.
وی ادامه داد: روایت اهل سنت، بیست و هفتم ماه رجب، معراج رسول خدا و روایت برادران اهل تشیع مبعث می باشد. بالاخره این دو مناسبت متعلق به پیامبر رحمت می باشد که وجودش بزرگ ترین عامل تقویت وحدت و همدلی بین مسلمانان است. بنده این مناسبت میمون را به عموم مسلمانان عالم تبریک و تهنیت عرض می کنم.
امام جمعه اهل سنت عسلویه، بعثت رسول اکرم صلی الله علیه وآله و سلم را سرآغاز دین مبین اسلام و برچیده شدن بت پرستی از سرزمین حجاز دانست و افزود: بعثت رسول خدا(ص) مهم ترین و بزرگ ترین حادثه تاریخ و منشأ بزرگ ترین تحول فکری و عقیدتی بشر به حساب می رود. چون قبل از بعثت رسول خدا بشریت و جزیره العرب در جهل و گمراهی به سر می بردند و خداوند آن ها را به وسیله بعثت رسول خاتم نجات دادند. «هوالذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب والحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین»؛
شیخ ابراهیم محمدی خاطر نشان کرد: اما جشن ها و مناسبت های بعثت رسول گرامی اسلام در همه شهرها و روستاها برگزار می شود. مخصوصاً در استان بوشهر سنی و شیعه در کنار یکدیگر این مناسبت میمون و فرخنده را جشن می گیرند. می خواهم بگویم هر مناسبت و جشنی که تقویت وحدت امت اسلامی را بیشتر کند بایستی آن را حمایت کنیم و به نحو احسن انجام دهیم. ‌چون در این روزها امت اسلامی دچار توطئه و نقش های پلید دشمن برای ایجاد تفرقه و دودستگی شده و مسئولیت علما بسیار خطیراست. همه ما وظیفه داریم این دسیسه ها و توطئه ها راخنثی کنیم.
وی اشعاری را نیز در مدح رسول اکرم(ص) قرائت کرد:
ان البریه یوم مبعث أحمد نظر الاله لها فبدل حالها
بل کرم الإنسان حین اختار من خیر البریه نجمها وهلالها
لبس المرقع وهو قائد أمه جُبّت الکنوز فکسرت أغلالها
لما رآها الله تمشی نـــحوه لا تبتـغی إلا رضاه سعى لها
فهرست