شیخ محمد کوزه گر امام جمعه روستای نخل غانم:
انسان مسلمان در برابر احکام و اوامری که از جانب خداوند به آن دستور داده شده مسؤل و مکلف است
انسان مسلمان وقتی چشم به این جهان گشود و به سن تکلیف رسید، مسلماً در برابر خداوند متعال خود را مسؤول می داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ محمد کوزه گر امام جمعه روستای نخل غانم در خطبه های جمعه این هفته گفت: انسان مسلمان وقتی چشم به این جهان گشود و به سن تکلیف رسید، مسلماً در برابر خداوند متعال خود را مسؤول می داند. در برابر احکام و اوامری که از جانب خداوند به آن دستور داده شده مسؤول و مکلف است، که آن ها را به أحسن به جا بیاورد تا رضایت پروردگارش را کسب نماید. آن امانتی که نه به اجبار بلکه به اختیار برگردنش ثابت شده و متقبل نموده را به جا بیاورد.
وی ادامه داد: خداوند می فرماید: «إناعرضنا الأمانه علی السماوات والارض والجبال، فأبین أن یحملنها وأشفقن منها وحملها الانسان إنه کان ظلوما جهولا»؛ «ما امانت (اختیار و اراده) را بر آسمان ها و زمین و کوه ها (و همه جهان خلقت) عرضه داشتیم، و از پذیرش امانت خودداری کردند و از آن ترسیدند (یعنی نه اینکه، خودداری و سرپیچی کردند بلکه از این امانت و مسؤولیت بزرگ و خطرناک ترسیدند) و حال اینک انسان (این اعجوبه جهان) زیر بارآن رفت و دارای موقعیت بسیار ممتازی شد. اما برخی از آنان (پی به ارزش وجود خود نمی برند و قدر این منزلت و مقام رفیع را نمی دانند و) واقعاً ستمگر و نادانند».
امام جمعه روستای نخل غانم افزود: از آیه فوق متوجه می شویم پذیرش این امانت از طرف انسان و مراد از امانت اختیار و اراده است که مدار تکالیف شرعیه و در نتیجه تعهد و مسؤولیت است. و با رعایت آن خوشبخت و به درجات رفیع جنت خواهد رسید. و بالعکس با ترک آن بدبخت ونصیبش جهنم و العیاذبالله خواهد شد. همه موجودات عالم در برابر فرمان خداوند خاضع و ساجدند و به صورت اجبار، نه اختیار به انجام وظیفه مشغولند.
شیخ محمد کوزه گرد در ادامه چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلا ب اسلامی و ایام ۲۲بهمن را به رهبر فرزانه انقلاب امام خامنه ای حفظه الله و ملت شریف ایران، علی الخصوص مردم سلحشور و همیشه در صحنه استان بوشهر تبریک و تهنیت عرض نمودند.

فهرست