شیخ خلیل افرا امام جمعه موقت شهر کنگان:
بالاتر از همه خدمت های نظام جمهوری اسلامی که بسیار متعدد و زیاد است، نعمت امنیت است/قیاس نظام، با رژیم پهلوی، ظلم به نظام است
ملت شریف ایران به ویژه اهل سنت در تمامی نقاط کشور و به خصوص اهل سنت استان بوشهر، قدرشناس، شاکر و سپاسگزار این نعمت ها بوده اند و هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نماز جمعه اهل سنت شهر کنگان در این هفته به امامت شیخ خلیل افرا امام جمعه موقت شهر کنگان در مسجد خلفای راشدین این شهر برگزار شد.
وی ضمن تبریک ایام دهه ی فجر و روز بزرگ یوم الله ۲۲بهمن به همه ی ملت شریف ایران و به ویژه مقام معظم رهبری حفظه الله گفت: ملت شریف ایران باایمان قوی و اعتقاد راسخ به خدای متعال و به زعامت امام راحل به خیابان ها ریختند و حکومت ۲۰۰۰ساله شاهنشاهی که هدفش اروپایی و غربی کردن فرهنگ ایران بود را بیرون رانده و از بین بردند.
امام جمعه شهر کنگان گفت: خدمات و دستاورد های نظام بر کسی مخفی و پوشیده نیست. خدمات نظام که ۴۲سال از عمر آن می گذرد قابل مقایسه با زمان قبل از انقلاب نیست. در واقع مقایسه کردن، ظلم است. خدمات نظام از نظر معنوی و غیره، بسیار زیاد است. خدای متعال می فرماید: «وذکر هم بایام الله». و در جایی دیگر می فرماید: «وان تعدوا نعمت الله لا تحصوها».
وی در ادامه به خدمات نظام به اهل سنت در حوزه فرهنگی و آموزشی اشاره کرد و افزود: خدمات نظام از تأسیس مدارس علوم دینی، که امروزه مدارس اهل سنت بیش از ۳۷۰مدرسه در کل کشور است. بیش از ۱۷۶۰۰مسجد تأسیس شده است. مراکز تخصصی جهت ارتقاء و بالا بردن سطح علمی مدرسین و طلاب راه اندازی شده اند. وحدت و انسجام بین استان های مناطق قوی که شیعه و اهل سنت در کنار یکدیگر زندگی می کنند موج می زند. همه ی این خدمات از جزء منویات مخلصانه مقام معظم رهبری حفظه الله بوده و هست.
شیخ خلیل افرا در ادامه بالاترین نعمت نظام را امنیت خواند و گغت: بالاتر از همه این خدمت ها که بسیار متعدد و زیاد است، نعمت امنیت است. ما به راحتی در مساجد، نمازهای جمعه و جماعت و در مدارس با خیال راحت درس می خوانیم وتدریس می کنیم. تا به امروز بحمدلله نظام و دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور که زیر نظر نظام رهبر معظم انقلاب می باشد حامی و پشتیبان مدارس و حوزه های علمی اهل سنت بوده و هست.
امام جمعه موقت شهر کنگان در پایان گفت: ملت شریف ایران به ویژه اهل سنت در تمامی نقاط کشور و به خصوص اهل سنت استان بوشهر، قدرشناس، شاکر و سپاسگزار این نعمت ها بوده اند و هستند.

فهرست