شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت بخش چاه مبارک:
مهم ترین رسالت انقلاب، بیداری مستضعفان و قیام آنان علیه ستمگران بود
این انقلاب به ملت مستضعف فلسطین کمک نمود تا در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت بخش چاه مبارم در خطبه های اول جمعه این هفته خود به روز زن و ولادت فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت: قبل از اسلام و بعث نبی اکرم صلی الله علیه و آله و سلم ‌عرب جاهلیت، حقوق زن را پایمال می کردند. طبق آیه قرآن کریم «اذا بشر احدهم بالانثی ضل وجهه مسودا وهو کظیم»؛ هر به آن ها خبر داده می شود که زن هایشان فرزند دختر به دنیا آورده، صورت هایشان سیاه می‌شود و خشمگین می شود. و آن را زنده به گور می کرد.
وی ادامه داد: با بعثت پیامر اسلام، دین اسلام به زن ارزش داده و حقوق آنان را با مردان یکسان نمود. سوره ای در قرآن به نام زنام «نساء» نامگذاری شده که در آن از حقوق زن ها بیان شده است. به زن چه مادر، خواهر و دختر ارزش زیاد داده شد. روایات واحادیث پیامبراسلام و بزرگان دین، به احترام و ارج نهادن به زن تأکید نموده اند.
امام جمعه موقت چاه مبارک در خطبه دوم به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ویژگی ها و اهداف انقلاب اشاره کرد و افزود: مهم ترین رسالت انقلاب بیداری مستضعفان و قیام آنان علیه ستمگران بود. بیداری امروز در جهان اسلام، الهام گرفته از انقلاب اسلامی است. این انقلاب به ملت مستضعف فلسطین کمک نمود تا در برابر رژیم صهیونیستی مقاومت کنند.

فهرست