سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف:
قبل از انقلاب کشور در حالت خفقان وجود داشت/با انقلاب مظلومان و محرومان امیدوار شدند
قبل از انقلاب، مردم در روستاها از کمترین امکانات رفاهی اعم از آب و برق محروم بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، سیدحسن حسینی امام جمعه مسجد ابوبکر صدیق جزیره شیف در خطبه های این هفته، ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی، به نجات بخش بودن دین اسلام در جهان اشاره کرد و گفت: دین اسلام بشریت را از ضلالت، گمراهی و ظلمت به نور ایمان، صلح، صفا و محبت مبدل ساخت. اسلام دین مسالمت‌آمیز است. زمانی که جهان در جهل و بت پرستی منتظر منجی بود پیامبر رأفت، رحمت و مهربانی از سوی خداوند مبعوث گردید. و جزیره العرب پس از ۲۳ سال جهاد و دعوت، به نور ایمان و قرآن روی آوردند.
سیدحسن حسینی ادامه داد: پس از رحلت رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم یاران و اهل بیت اسلام را به جهانیان رساندند.
وی در خطبه دوم به ایام مبارک دهه فجر اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی در ۲۲ بهمن ۵۷ پیروز شد و مظلومان و محرومان جامعه را امیدوار کرد. انقلاب در تمام ابعاد چه اجتماعی و دینی و چه اعتقادی، آبادی و عمرانی نقش موثری داشته است. به روح حضرت امام خمینی(ره) درود و رحمت می فرستیم و امروز بیعت مجدد خود را با رهبر فرزانه و عظیم الشأن انقلاب حضرت امام خامنه‌ای اعلام می داریم.
امام جمعه مسجد ابوبکر جزیره شیف خاطر نشان کرد: بزرگان این دیار به یاد دارند قبل از انقلاب چه ظلم و ستمی به ملت روا می داشتند. مردم در روستاها از کمترین امکانات رفاهی اعم از آب و برق محروم بودند.
کشور حالت خفقان داشت. مستقل نبودیم و تحت سیطره و سلطه استکبارگران بودیم. امروز نمی گوئیم مشکلی نیست و گرانی وجود ندارد. این گرانی‌ها علتش تحریم ظالمانه و ضدانسانی توسط استکبار جهانی است.
سیدحسن حسینی در پایان گفت: از خداوند متعال خواستاریم مسلمانان بالاخص کشور عزیز ایران را بر کفار و زورگویان جهان پیروز گرداند. متأسفانه امسال راهپیمائی ۲۲ بهمن به دلیل کرونا برگزار نخواهد شد و فقط به صورت نمایش موتوری خواهد بود. هرگونه تصمیمی در خصوص راهپیمایی از سوی ستاد دهه فجر اعلام شد به اطلاع اهالی محترم خواهد رسید.

فهرست