شناسه خبر: 3017

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=3017

حجت الاسلام المسلمین دشتی معاون آموزش و پژوهش:
دهه اول انقلاب، دهه پرتلاطمی برای کشور بود
کشوری با این پهنای جغرافیایی، از اول انقلاب تا کنون یک وجب از خاک آن از بین نرفته و به دست دشمن نیفتاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام المسلمین دشتی معاون آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در نشست روحانیون، اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت استان بوشهر گفت: مقام معظم رهبری می فرماید: «وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بود». اشاره به کلمه وحدت اشاره بسیار زیبایی است.
وی افزود: دهه اول انقلاب، دهه پرتلاطمی برای کشور بود. کشوری با این پهنای جغرافیایی، از اول انقلاب تا کنون یک وجب از خاک آن از بین نرفته و به دست دشمن نیفتاده است. شخصیتی مانند امام خمینی(ره) چگونه توانسته است در فضایی با تکنولوژی ها و رسانه های قدرتمند، کشور را حفظ نماید؟ چه اتفاقی افتاد که کشور با تمامیت ارضی آن حفظ شد؟
معاون آموزش و پژوهش خاطر نشان کرد: در حالی که بعد از انقلاب، گروهک ها و منافقین شروع به دشمنی نمودند و رئیس جمهور بنی صدر نیز مزید بر علت بود. بنی‌صدر کم مهره ای نبود و خود به تنهایی می توانست کشور را جابجا نماید. بنی صدر عامل شهادت جوانان در جبهه ها بود. اما وحدت باعث شد کشور حفظ شود.
حجت الاسلام دشتی گفت: تجزیه طلبان در کردستان، شمال، جنوب، شرق و غرب به دنبال آن بودند تکه‌ای از کشور را جدا نمایند و فضایی برای خود ایجاد نمایند؛ مانند کشور بحرین. لطف و عنایت خداوند و پاکی طینت و زهد و تقوای شخصیت‌هایی همچون امام خمینی و مقام معظم رهبری، در حال حاضر ۴۰ سال، کشور را سالم نگه داشته اند.
وی در ادامه به نظام آموزشی مدارس علوم دینی اشاره کرد و افزود: نظام آموزشی دستخوش حوادثی شد که یکی از آنان بیماری کرونا بود. با این بیماری، فضای آموزشی مدارس به سمت سامانه های مجازی رفت. در ابتدا ظرفیت آن وجود نداشت. دبیرخانه شورای برنامه ریزی سامانه طاها را راه اندازی نمود و روز به روز این سامانه تقویت شد. با ورود به سال تحصیلی جدید، سامانه در مدارس توسط خود مدارس فعال خواهد شد و مدارس اطلاعات را وارد سامانه خواهند نمود. تشکیل کلاس و انتخاب واحد از اموری است که توسط مدارس انجام خواهد شد.

فهرست